Do testów gimnazjalnych przystąpiło 238 uczniów

Egzamin gimnazjalny 2019

Od dzisiaj, tj. 10 kwietnia, do piątku, 12 kwietnia 2019 r., trwać będzie egzamin gimnazjalny dla ostatniego rocznika gimnazjalistów. Ogółem do testów w Turku przystąpiło 238 uczniów.

Pomimo trwającego strajku, egzamin gimnazjalny w Turku przebiega bez komplikacji. Z wszystkimi strajkującymi nauczycielami spotkał się burmistrz Romuald Antosik, który odwiedził protestujące szkoły i przedszkola. Burmistrz wyraził nadzieję, że ta kryzysowa sytuacja szybko znajdzie pozytywne zakończenie zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego w turkowskich szkołach nie jest zagrożone. Dyrektorzy szkół Miasta Turku, którzy odpowiadają za organizację i przebieg egzaminu, stanęli na wysokości zadania. Wprowadzone 2 kwietnia br. zmiany w rozporządzeniu dotyczącym szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnego i maturalnego, dały dyrektorowi możliwość zastosowania dodatkowych rozwiązań organizacyjnych. Pomimo krótkiego czasu udało się zebrać pełne składy zespołów egzaminacyjnych do przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego.

Burmistrz Romuald Antosik dziękuję wszystkim osobom, które wspierają szkoły miasta Turku i poświęcają swój czas na prawidłowe przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego w czasie ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

W Szkole Podstawowej nr 1, w budynku im. Mikołaja Kopernika przy ul. Parkowej, egzamin zdaje 115 uczniów (jeden z gimnazjalistów jako laureat konkursów został zwolniony z egzaminu). W budynku przy ul. Broniewskiego, Szkoły Podstawowej nr 5 jest 122 gimnazjalistów, z których do egzaminów przystępuje: 120 z języka polskiego, 119 z historii (pozostali są laureatami konkursów i zostali zwolnieni). Łącznie do dzisiejszego egzaminu w Turku nie podeszły dwie osoby, które nie stawiły się z powody choroby.

źródło: miastoturek.pl

Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Turku w sprawie s...
„Pętla taktyczna” czyli egzamin „Terytorialsa”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 16 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.