Do turkowskiego szpitala trafią nowe kardiomonitory

SP ZOZ Turek

Podziękowania w stronę Ewy Groncik skierował Grzegorz Wojtczak podczas wczorajszej (17 października) sesji Rady Miejskiej w Turku. Radna wyszła z inicjatywą dzięki której już niebawem do SP ZOZ w Turku trafią kardiomonitory.

-Dotacja celowa SP ZOZ w Turku na dofinansowanie celowe kardiomonitorów na oddział ginekologiczno- położniczy – kwota środków budżetowych 6 tys. zł. Jak słyszałem to inicjatywa Ewy Groncik. Dziękujemy serdecznie- mówił Grzegorz Wojtczak pytając jednocześnie jak będzie wyglądała forma zakupu tych monitorów, ile ich będzie i czy miasto je zakupi przekazując do turkowskiego szpitala.

Jak potwierdziła skarbnik Magłorzata Dziamara proponowana zmiana budżetu jest wynikiem interpelacji złożonej przez radną Groncik. Prośba ta została poparta pismem, które zaakceptował dyrektor szpitala.

-Zakup będzie obejmował dwa kardiomonitory, które trafią na oddział ginekologiczno – położniczy. Realizacja tego zadania będzie przebiegała tak, jak inne zakupy dofinansowane ze środków miasta. Czyli my przekazujemy środki finansowe w postaci celowej do szpitala. To będzie poprzedzone zawartą umową dotacji. Umowę podpisze burmistrz i dyrektor szpitala. W niej zostaną określone zasady przekazania środków i zasady rozliczenia dotacji. Pieniążki trafią do szpitala, szpital zakupi sprzęt i będzie on stanowił mienie szpitala- poinformowała Małgorzata Dziamara.

Sama pomysłodawczyni inicjatywy podziękowała wszystkim za wspólny sukces.
Wszystkie bloki na Górniczej ocieplone
Jesień zawitała do Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.