Dobra: Mieszkaniec Kawęczyna podrzucił śmieci na Golimówkę. Został ukarany

Śimeci na Golimówce

Na terenie Gminy Dobra bardzo często dochodzi do podrzucania niechcianych śmieci. Dzieje się tak w lasach, nad brzegiem zbiornika Jeziorsko, w przydrożnych rowach, na przystankach autobusowych. Wielokrotnie sołtysi oraz mieszkańcy zgłaszają do Urzędu Gminy nowe ognisko śmieci ale zidentyfikowanie sprawcy bywa często bardzo trudne.

Okoliczni mieszkańcy poinformowali, że na terenie „strzelnicy” Golimówka, ktoś wywiózł dużą ilość odpadów pochodzących z remontu domu. W śmieciach znajdowało się dosłownie wszystko od części samochodowych po przeterminowane leki dla zwierząt i materiały budowlane.

O całym zajściu została poinformowana Komenda Policji. Dzięki szybkiej reakcji Dzielnicowego oraz pracowników gminy sprawca został ujęty. Okazało się że był to mieszkaniec sąsiedniej gminy Kawęczyn, który po interwencji Policji przyznał się do zarzucanego mu czynu, został ukarany najwyższym mandatem oraz dostał nakaz natychmiastowego uprzątnięcia śmieci w ciągu 2 godzin.

Dołożymy wszelkich starań aby każdy, kto będzie wywoził lub porzucał śmieci został ukarany nie tylko mandatem, ale sprawy będą kierowane do sądu. W miejscach gdzie będą pojawiać się śmieci, na przejazdach umieszczane są Fotopułapki, które pozwolą sprawnie odleźć sprawcę.

Liczymy również na pomoc mieszkańców i niezwłoczne zgłaszanie o takich zajściach w Urzędzie Gminy lub bezpośrednio Policję.
View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/dobra-1#sigProId92880830ec
Obóz Judo Łazy 2019 Avengers
„Jedynie prawda jest ciekawa”, czyli co ze 100-lec...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.