Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Nowy wóz dla zaangażowanych druhów

Przekazanie wozu dla OSP Dobra
- Niech ten samochód przyniesie wam bezpieczną służbę, a społeczeństwu ratunek. Niech święty Florian, patron strażaków ma was w swojej opiece - tymi słowami burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler zwrócił się do druhów z dobrskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej podczas uroczystości przekazania nowego wozu strażackiego. Wydarzenie zorganizowano w niedzielę, 2 lipca. 
 
 
 
Pod koniec czerwca druhowie OSP Dobra powitali w swojej jednostce nowy nabytek. Średni samochód pożarniczy dla druhów z Dobrej udało się zakupić dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w kwocie 475 tys. zł, dotacji z KSRG w wysokości 25 tys. zł, natomiast ponad 574 tys. zł dołożył samorząd gminy Dobra. W tej kadencji dobrskiego samorządu to drugi średni samochód pożarniczy, a piąty z kolei samochód pozyskany dla jednostek z terenu gminy Dobra. Wcześniej samochody trafiły do OSP Piekary (2020 rok), OSP Rzymsko (2021), OSP Miłkowice (2022), a także do  OSP Mikulice (2022 rok).
 
- Pięć lat kadencji obecnego samorządu i pięć pozyskanych samochód pożarniczych. Jest to ogromny wysiłek i zarazem sukces w tak małej gminie jak nasza. Przyznam że mnie oraz radnych nie trzeba było specjalnie przekonywać do dołożenia środków finansowych do zakupu auta, choć nie jest to mała kwota. Widzimy zaangażowanie druhen i druhów z jednostki OSP Dobra w służbę strażacką, jaką jest niesienie pomocy i ratowanie życia i mienia człowieka. Gdyby nie to zaangażowanie to nie miałby kto tym wozem wyjechać. A przecież sensem nie jest sam zakup, ale sensem jest zwiększenie bezpieczeństwa naszej gminy - mówił burmistrz Tadeusz Gebler, dziękując wszystkim, którzy pomogli w zakupie nowego auta dla dobrskiej jednostki. Jak zaznaczył minister Ryszard Bartosik zakup samochodu nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie druhów oraz samorządu. - Nie byłoby to możliwe, gdyby nie iskra, która zaświeciła się w Ochotniczej Straży Pożarnej, bo to od was wyszła inicjatywa zakupu tego wozu. Cieszę się, że mogłem w tym w jakiś sposób uczestniczyć, bo dzięki temu, że zaangażowane są w ten zakup środki rządowe, bez względu na to jakie instytucje przekazywały te pieniądze, nie byłby możliwy zakup tego wozu. Po raz kolejny potwierdziliśmy, że dobra współpraca rządu i samorządu przynosi efekty. Gdyby nie duża determinacja oraz to, że znalazły się osoby, które wspierały całe przedsięwzięcie dzisiejsza uroczystość byłaby niemożliwa - zaznaczał minister Ryszard Bartosik.
 
Gratulacje strażakom z Dobrej złożył też zastępca komendanta głównego PSP, nadbryg. Arkadiusz Przybyła: - Gratuluję sprawnego działania, bo w tym roku naprawdę nie jest łatwo. Chciałoby się , żeby ten samochód wyjeżdżał tylko do ćwiczeń, na manewry, na szkolenia, ale to tylko kwestia czasu, kiedy pojedziecie nim do zdążenia, ratować życie oraz mienie, dlatego życzę byście zawsze szczęśliwie wracali do swojej jednostki.
 
Komendant powiatowy PSP zaznaczył natomiast, że druhowie z Dobrej są dobrze przygotowani do swojej służby. - Jestem przekonany, że trafił do strażaków bardzo dobrze przygotowanych do niesienia pomocy, do strażaków którzy są zdeterminowani, zaangażowani w niesienie pomocy, chcą nieść tę pomoc bez względu na porę dnia i nocy. To właśnie dzięki waszemu zapałowi to wszystko ma sens - podkreślał komendant PSP w Turku, bryg Piotr Pietrucha
 
Dobrych słów nie szczędził także radny powiatowy Andrzej Fryt oraz prezes ZOSP RP w powiecie tureckiem dh Grzegorz Ciesielski. Kapelan powiatowy strażaków ks. Antonii Janicki poświęcił natomiast nowy nabytek, po czym wszyscy zebrani mogli w pełnej okazałości podziwiać strażackie auto. 
 
Tuliszków: Pełne atrakcji Nepomuki w Piętnie
Przykona: Jubileuszowy rajd gminnymi ścieżkami

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - CBOS w niedziela, 02 lipca 2023 16:47

Nowy sondaż wskazuje na rekordowy wynik Konfederacji i kiepski wynik Trzeciej Drogi.

Nowy sondaż wskazuje na rekordowy wynik Konfederacji i kiepski wynik Trzeciej Drogi.
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.