Dobra: Dzień Świętego Huberta w Kole Łowieckim nr 13 „Szarak”

Dzien-Swietego-Huberta-w-Kole-Lowieckim-nr-13-Szarak

Jak co roku, tak i w tym również, w dniu 03 listopada odbyło się uroczyste, Hubertowskie polowanie członków KŁ Nr 13 „Szarak” w Dobrej. Nowy sezon został rozpoczęty uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele Parafialnym PW Świętego Mikołaja Biskupa w Miłkowicach i celebrowaną przez ks. proboszcza Rafała Kędzierskiego.

W wygłoszonej okolicznościowej homilii, która nawiązywała do tradycji łowieckich, ksiądz proboszcz przypomniał o obowiązkach ciążących na myśliwych. W uroczystości kościelnych brały udział również zwierzęta myśliwskie, które chwilami dawały znak swojej obecności.

Po zakończonym nabożeństwie zostało udzielone błogosławieństwo na nadchodzący sezon łowiecki. W uroczystości brał również udział poczet sztandarowy Koła.

Łowy zostały rozpoczęte tradycyjnie hejnałem zagranym na rogu według tradycyjnej sztuki łowieckiej. Po odprawie myśliwi udali się na łowy.

Polowanie odbywało się w słoneczny dzień, i zakończyło się uroczystym pokotem oprawionym sygnałami myśliwskimi. Nie obyło się również bez koronacji króla polowania i wicekróla oraz tytułu króla pudlarzy.

Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler wraz z przewodniczącym Rady Tomaszem Gilem podziękował myśliwym za współpracę dzięki której gmina Dobra pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na zakup kuropatwy, która będzie wypuszczona w teren wiosną przyszłego roku. Na koniec życzył wszystkim bezpiecznych łowów koleżeńskich spotkań oraz tradycyjnego „Darz Bór”.

Na ręce prezesa Koła Jana Nowaka wpłynął również list gratulacyjny od Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, który przekazał Rafał Gil - dyrektor Departamentu Gospodarowania Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, życząc przy tym dalszych sukcesów w kniei i w życiu osobistym.

Dla myśliwych samo pozyskiwanie zwierzyny stanowi tylko część działalności, jaką zajmują się na co dzień. Oprócz polowania na myśliwych ciąży wiele obowiązków w postaci dokarmiania zwierzyny, selekcji, nadzorowania i pielęgnowania łowiska.

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/dobra-1-2#sigProId0d9240d308

Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym 11 listopada
Akcja Honorowego Krwiodawstwa w ZST już 14 listopa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.