Dobra: Pół wieku wspólnej wędrówki, czyli „Złote Gody” w gminie

Jubileusz Par Malżeńskich w Dobrej

Dzisiaj, tj. 25 lutego w gminie Dobra małżeńskie jubileusze świętowano podwójnie. W jednym miejscu spotkali się małżonkowie, którzy mogą pochwalić się już 50-letnim stażem, ale też ci, którzy obchodzili w 2019 roku „Szafirowe Gody”. Wraz z zaproszonymi gośćmi wszystkie pary świętowały dziesięciolecia wspólnej wędrówki przez życie.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej sprawowanej w intencji jubilatów. Dalsza część przepełniona była pięknymi wspomnieniami i szczerymi życzeniami. Jak można było usłyszeć podczas spotkania, pół wieku trwania w małżeństwie to powód do radości i dumy, a nazwa „Złote Gody” nie jest przypadkowa. Symbolizuje olbrzymią wartość przeżytych wspólnie pięćdziesięciu lat, które bez prawdziwej miłość nie byłoby możliwe. Nie bez powodu również 45 rocznicy zawarcie małżeństwa przypisana została nazwa „Szafirowych Godów” bo im dłuższy staż w małżeństwie tym bardziej szlachetna nazwa, która ma oddawać miłość i uczucie, które staje się w relacji coraz mocniejsze. Cierpliwe zdobywanie kolejnych szczebli w relacji: wzajemnym szacunku, trosce i miłości jest jak wzbogacanie kolekcji cennej biżuterii.

Uroczystości Złotych i Szafirowych Godów zorganizował samorząd gminy Dobra na czele z Tadeuszem Geblerem - burmistrzem Dobrej, Przemysławem Tomczakiem - zastępcą burmistrza Dobrej oraz Tomaszem Gilem - przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrej.

- Kochani jubilaci, wy najlepiej wiecie, że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków i niepowodzeń. W przysiędze małżeńskiej ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe - z tej próby wyszliście zwycięsko. Zapewne największą nagrodą dla was jest szczęście dzieci, uśmiech wnuków i prawnuków oraz radość, którą możecie się dzielić z przyjaciółmi i rodziną. Na to wszystko, co najlepsze - zasłużyliście przez swą miłość, wierność i uczciwość małżeńską - mówił burmistrz Tadeusz Gebler.

Święto jubilatów, to tak naprawdę święto całej gminy Dobra. To oni są bowiem przykładem, że trwanie w małżeństwie przez dziesięciolecia jest powodem do dumy i radości. To czas wypełniony chwilami szczęścia, satysfakcji, sukcesów, radości, a przede wszystkim miłości, która przetrwała tak wiele prób. Jak podkreślono - jubilaci są wzorem i autorytetem pod wieloma względami. Młodzi ludzie mogą brać z nich przykład, jeśli chodzi o trwałość małżeństwa i rodziny.

W uznaniu za wspólnie spędzone lata, Prezydent Andrzej Duda uhonorował małżeństwa z 50-letnim stażem specjalnym odznaczeniem „ Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Wśród wyróżnionych tym okolicznościowym medalem znaleźli się Barbara i Mieczysław Szalewscy, Irena i Jerzy Idzik, Barbara i Antoni Chorąziak, Marianna i Tadeusz Piotrowscy, Wiesława i Stanisław Bystrzyccy oraz Eugenia i Antoni Dłudzy.

Doceniono i wyróżniono również te małżeństwa, które wspólnie przeżyli 45 lat, a byli to: Jadwiga i Jan Bakalarczyk, Halina i Zenon Buda, Elżbieta i Bolesław Czupryńscy, Halina i Grzegorz Dzikowscy, Jadwiga i Józef Dzikowscy, Sabina i Marek Gałczyńscy, Władysława i Tadeusz Malczewscy, Urszula i Andrzej Piątkowscy, Dorota i Jerzy Rutkowscy, Zofia i Wojciech Gierosz, Janina i Ryszard Lwowscy, Janina i Jan Skórka, Jadwiga i Adam Górscy oraz Irena i Józef Orszulak.

Wśród wyróżnionych za 45-lecie pożycia małżeńskiego znalazł się również były burmistrz Dobrej, Andrzej Piątkowski wraz z żoną Urszulą.

- Jest to dla mnie szczególny dzień, bo przez praktycznie trzy kadencje organizowałem ze swoimi pracownikami podobne uroczystości. Miałem takie marzenie, aby znaleźć się na tym miejscu. Dzięki Bogu jestem dziś wśród wyróżnionych, dlatego gratuluję burmistrzowi i wiceburmistrzowi, że wpadliście na pomysł dołączenia 45-latków - mówił Andrzej Piątkowski, życząc jednocześnie wszystkim jubilatom dalszych pogodnych dni.

Specjalnie dla jubilatów wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej, którzy pod opieką Agnieszki Maciejewskiej, Agaty Dawid oraz Marleny Jesionek przygotowali specjalny program artystyczny.

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/dobra-1-3#sigProId8616e4c506

Biblioteka zaprasza na planszówki
Władysławów: Skarby ze Skarbek, czyli pół wieku Ko...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.