Dobra: Budżet jakiego jeszcze nie było, czyli rok 2023 zaplanowany

Dobra

-Takiego budżetu nigdy nie przyjmowaliśmy, bo to są jednak duże pieniądze, które pojawiły się w naszym budżecie szczególnie za sprawą wydatków inwestycyjnych, które w przyszłym roku chcemy zrealizować - mówił burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler podczas sesji budżetowej, która odbyła się w czwartek, 29 grudnia.

Dochody dobrskiego samorządu zaplanowano na kwotę około 50,5 mln.zł, zaś wydatki to kwota 52,6 mln.zł. Na inwestycje w 2023 roku zapisano natomiast kwotę ponad 21 mln zł, z czego większość przeznaczona zostanie na budowę dróg, co podzielone jest na poszczególne etapy.

-Ceny wciąż są niestabilne, przetargi wciąż są rozstrzygane i te pieniądze, które mamy zaplanowane czy pozyskane na wydatkowanie na poszczególne inwestycje mogą nie wystarczyć, a wówczas trzeba będzie dołożyć z własnego budżetu lub z nich zrezygnować w zależności od kwoty, jaką przetarg nam wyłoni- mówił burmistrz Dobrej.

Wśród zaplanowanych inwestycji znalazły się między innymi budowa dróg na terenie gminy w tym w Miłkowicach, Rzymsku, Mikulicach- Stefanowie, Skęczniewie, Zborowie, Dąbrowicy, Stawkach, Woli Piekarskiej-Piekary, Dąbrowicy Kolonii, Januszówce.

Jedną z ważniejszych inwestycji przewidzianych na rok kolejny jest budowa sali sportowej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Piekarach, na co zaplanowano kwotę 4 mln 505 tys. 312 zł.

Wśród zaplanowanych zadań jest również budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dobrej wraz z niezbędnym wyposażeniem i infrastrukturą, budowa linii kablowej oświetlania ulicznego i drogowego w Skęczniewie, budowa altany na terenie sołectwa Mikulice, plac zabaw w Rzymsku, jako miejsca wypoczynku i rekreacji.

Projekt budżetu przyjęty został jednogłośnie. Burmistrz podziękował natomiast wszystkim za całoroczną współpracę, wspólną rozmowę i analizę podczas planowania wydatkowania środków finansowych. Na zakończenie spotkania złożono obecnym życzenia noworoczne.

Fot. Gmina Dobra Wielkopolska

 

Sylwestra na rynku nie będzie. Wszystko przez proj...
Powiat Turecki: Burmistrz Turku nie potrafi zorgan...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.