Dobra: Droga w Żeronicach oraz drzewa miododajne - oddane

Dobra inwestycyje

10 grudnia w Dobrej gościliśmy Pana Rafała Gila Zastępcę Dyrektora Departamentu Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Pan Rafał Gil wraz z Burmistrzem Dobrej Tadeuszem Geblerem, Zastępcą Burmistrza Przemysławem Tomczakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrej Tomaszem Gilem dokonali uroczystego oddania kilku inwestycji.

W pierwszej kolejności została odebrana droga Gminna Ugory-Żeronice. 1115 metrowy odcinek został zrealizowany za kwotę 675 022,77 zł i wykonany został przez Zakład Usługowo – Produkcyjny Roboty Drogowo – Budowlane „ROL-DRÓG" Rafał Świątek z Rajska.

Na tą inwestycję zostały pozyskane środki z Województwa Wielkopolskiego w ramach dofinansowania budowy (przebudowy) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. 4 m – w kwocie 113.500,00 złotych. Pozostała kwota inwestycji w wysokości 561 522,77 zł pochodziła z budżetu Gminy Dobra.

Następnie został dokonany odbiór drzew miododajnych (klony) w ilości 80 sztuk, które zostały nasadzone w parku za Centrum Kultury w Dobrej. Wartość inwestycji to kwota 16 031,52 zł z czego 14 428,36 zł to kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego, natomiast pozostałe 1603,16 zł to wkład własny z budżetu gminy Dobra.

Dla przypomnienia w ubiegłym roku zostały również pozyskanie pieniądze na zakup drzew miododajnych, które to drzewa zostały posadzone również w parku za Centrum Kultury w Dobrej, w parku w Skęczniewie oraz przy Stadionie Miejskim w Długiej Wsi. Wówczas posadzono 109 drzew za kwotę 21863,85 z czego 19 677,47 zł pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego.

Dzięki pozyskanym środkom nasadziliśmy znacznie więcej drzew niż zostało wyciętych w skutek pielęgnacji lub prowadzonych inwestycji.

Za wszystkie środki jakie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego składamy podziękowania w szczególności Panu Wicemarszałkowi Krzysztofowi Grabowskiemu oraz Wicedyrektorowi Rafałowi Gilowi. Liczymy na dalsze wsparcie, gdyż wnioski na kolejne dofinansowania, na drogi oraz drzewa miododajne zostały już złożone.

źródło: dobra24.pl

Choinka dla życia. Oddaj krew i odbierz świąteczne...
Malanów: III Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Pu...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - xD w wtorek, 14 grudnia 2021 10:09

Same pszczólki ... Najlepiej zima takie rzeczy robic

Same pszczólki ... Najlepiej zima takie rzeczy robic
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.