Dobra: Druhowie z Mikulic mają powody do radości. W jednostce jest już nowe auto

Mikulice

Druhowie z Mikulic w gminie Dobra mają powody do radości. W ich jednostce stacjonuje już specjalistyczny samochód ratowniczy, dzięki któremu jeszcze skuteczniej będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Uroczyste przekazanie pojazdu miało miejsce w sobotę, 19 listopada na placu przed budynkiem strażnicy w Mikulicach. Nowy wóz, który już cieszy druhów strażaków to lekki samochód ratowniczy marki Ford Ranger z napędem na cztery koła, który posiada możliwość przewozu osób oraz prowadzenia działań – ma zabudowę na sprzęt ratowniczy. Na zabudowie auta będą m.in.: pompa, przenośny zbiornik na wodę, ubrania ochronne, pilarki do drewna itp. Zebrani na sobotniej uroczystości mogli nie tylko podziwiać nowy nabytek, ale też wysłuchać krótkiego rysu historycznego jednostki w Mikulicach. Następnie auto poświęcono, a na ręce druha prezesa wręczono kluczyki do wozu.

Jak zaznaczał burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, jest to już czwarty samochód strażacki, jaki udało się pozyskać w tej kadencji.

- Pierwszy był w OSP Piekary, pojawiło się auto w jednostce w Rzymsku, całkiem niedawno auto pojawiło się w Miłkowicach i dziś czwarte w OSP Mikulice. Na terenie naszej gminy sporo się dzieje nie tylko w zakresie aut, ale większość jednostek jest wyposażona w fotowoltaikę, w pompy ciepła, przeszły termomodernizację dzięki dofinansowaniom z WFOŚiGW i dzięki zaangażowaniu druhów. Można było zrealizować wiele dobrego - mówił burmistrz Dobrej, gratulując jednostce z Mikulic zakupu auta.

Gratulacji w imieniu swoim oraz Komendanta Powiatowego PSP bryg. Piotra Pietruchy nie szczędził też bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz, zastępca Komendanta Powiatowego PSP..

-Dziś mamy kolejny powód do radości, bo jednostka wzbogaciła się o wóz strażacki, który z pewnością przyda się na terenie gminy Dobra i powiatu aby dbać o bezpieczeństwo. Wydarzenia z tego roku pokazały że nie tylko duże wozy gaśnicze są potrzebne dla zabezpieczenia naszego terenu. Skutki nawałnic, usuwanie nawałnic, podtopienia to obszar dla mniejszych jednostek, które są potrzebne - podkreślał Arkadiusz Janaszkeiwicz.

Nowego nabytku pogratulował również radny powiatowy Andrzej Fryt, który odczytał list skierowany od wiceministra rolnictwa Ryszarda Bartosika oraz prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w DobrejPiotr Gebler.

Śmieci są drogie, będą jeszcze droższe
Grudzień w Kinie „Tur”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.