Dobra: Gdzie ulokować przedsiębiorców?

Sesja Rady Miejskiej w Dobrej

Żeby do samorządowej kasy wpływały pieniądze najlepiej pozyskiwać podatki. Ich źródłem powinni być inwestorzy - do takich wniosków doszedł sołtys Stawek, pytając podczas poniedziałkowej (27 stycznia) sesji rady gminy i miasta Dobra o strefę, w której mógłby rozwijać się przemysł.

- Minął rok, nie było jakiejś strefy ekonomicznej, czy strefy przemysłowej w Dobrej . Musimy pozyskiwać jakieś podatki, żeby wpływały do kasy, nie ma nic. Jak to państwo widzicie w przyszłości - pytał podczas sesji sołtys Stawek Jerzy Skoberańda.

W odpowiedzi burmistrz Tadeusz Gebler poinformował, że w Urzędzie Miejskim rozważane są kwestie związane z pozyskiwaniem inwestorów i z utworzeniem miejsca, gdzie można byłoby prowadzić inwestycje.

Problemem w tym przypadku okazuje się jednak znalezienie odpowiednich gruntów.

- Jedynym gruntem, którego jesteśmy w stu procentach właścicielami jako gmina, który mógłby zostać wykorzystany do tworzenia strefy, jest teren między stadionem a rzeka Teleszyną, w kierunku Kowali - wyjaśniał burmistrz Dobrej.

W tym przypadku zagrożeniem jest planowany przebieg obwodnicy Dobrej, która to podzielić może wspomniane grunty na pół. Innym miejscem są działki położone naprzeciwko ubojni, jednak ich status także pozostaje nieuregulowany.

Przykona: „To jest zło konieczne”, czyli stawki za...
Kawęczyn: Mieszkańcy gminy na meczu Polskiej Ligi ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 30 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.