Dobra: Gminny Dzień Kobiet w cieniu wydarzeń na Ukrainie

Dzień Kobiet

Nieco wcześniej, bo już w sobotę, 26 lutego panie z gminy Dobra świętowały Dzień Kobiet. Wśród dobrych życzeń i radosnego programu imprezy nie zapomniano jednak o wydarzeniach, które rozgrywają się na Ukrainie.

Na scenie tuż obok polskiej flagi stanęła flaga Ukrainy, jako symbol zjednoczenia z naszymi wschodnimi sąsiadami. Uczczono też pamięć tych, którzy giną w walce o swój kraj. Burmistrz Tadeusz Gebler zaapelował również, aby wesprzeć potrzebujących mieszkańców Ukrainy, przyłączając się do organizowanych zbiórek niezbędnych artykułów.

- Wierzę, że wśród obecnych tu żon, matek babć - wrażliwych serc nie zabraknie tych osób, które staną się ofiarodawcami - podkreślał burmistrz Dobrej.

Nie zabrakło też życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet , które złożyli przedstawiciele dobrskiego samorządu, a także radny powiatowy Andrzej Fryt.

- Żebyście zawsze były kochane szanowane, żebyście miały najmniej kłopotów, a żeby na waszych twarzach zawsze był uśmiech - mówił Tadeusz Gebler, czytając przy okazji brytyjskiego pisarza Williama Goldinga: „Myślę, że kobiety są niemądre, udając że są równe mężczyzną, bo są znacznie lepsze i znacznie były lepsze . Cokolwiek dasz kobiecie ona to powiększy…”.

Na scenie dla pań grała orkiestra dęta Dobra-Żeronice, a uśmiechy wywoływali artyści znani z serialu Ranczo.

fot.M.JAC

Rekordowa zbiórka krwi dla Ukrainy. Tłumy chętnych...
Zgłoś pomoc w przyjęciu Ukraińców w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - ewa w niedziela, 27 lutego 2022 16:41

No proszę ! Jak ktoś myślący to i przed postem imprezę przygotuje !

No proszę ! Jak ktoś myślący to i przed postem imprezę przygotuje !
Gość - ja w niedziela, 27 lutego 2022 14:49

a poeł pomoże Ukrainie? I my wszyscy??? Ja wpłaciłem na konto...

a poeł pomoże Ukrainie? I my wszyscy??? Ja wpłaciłem na konto...
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.