Dobra: „Goszczanowskie wesele” na Rzechcie

Wesele w Rzechcie

11 października o godzinie 20.00. w świetlicy wiejskiej w Rzechcie odbyło się wesele Marysi i Jaśka. Była to inscenizacja przedstawiająca dawne tradycje i obrzędy weselne. Zaczynając od tzw. „zmówin” rodziców młodych , poprzez przyśpiewki weselne , oczepiny , a kończąc na zabawie do białego rana.

Całość zaprezentowana została przez goszczanowski zespól „Znad Swędrni” Przybyłych gości powitał Jarosław Dulin, następnie głos zabrała pani sołtys Rzechty Barbara Piotrowska-Torzewska, czytając wiersz specjalnie przygotowany na ten wieczór. Krótką historię dawnych wesel przybliżyła pani Renata Pawlak- członek zespołu.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele samorządu, sołtysi ościennych miejscowości, radni, ksiądz Rafał Kędzierski z parafii Miłkowice, zespół „Alebabki” oraz „Serenada” ,a także mieszkańcy Rzechty oraz okolic.

Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy pani sołtys, które miało służyć przybliżeniu dawnych tradycji oraz integracji lokalnej społeczności. Na zakończenie widowiska pani Torzewska podziękowała grupie za występ składając kwiaty na ręce pani Renaty Pawlak. Przybyli goście zaproszenie zostali na pyszny poczęstunek przygotowany przez panie z Koło Gospodyni Wiejskich „ Słoneczniki” z Rzechty.

Paulina Gąsiorek

Wybory 2019: jak ważnie oddać głos?
Wernisaż Emila Witta

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.