Dobra: Historia na żywo, czyli ostatnie walki na Saremie

Rekonstrukcja w Dobrej

Historię walk z okresu II wojny światowej można był dziś oglądać na polach Golinówki. Grupy rekonstrukcyjne przedstawiły ostatnie walki na Saremie.

Rekonstrukcja to niebywale ciekawa i widowiskowa forma pokazywania żywej historii. Stąd jej popularność nie tylko wśród fanów militariów. Oprócz zgłębiania historycznej wiedzy pokaz, który zorganizowano nieopodal Dobrej był szansą do zapoznania się z umundurowaniem i wyposażeniem jednostek walczących na frontach największego konfliktu zbrojnego XX wieku - II wojny światowej.

Inscenizację pokazującą ostatnie walki na Saremie, wyspie będącej estońską prowincją odegrali członkowie grup rekonstrukcyjnych Allenstein, Narew, Stowarzyszenia Złoty Krzyż oraz grupa rekonstrukcyjna z Kaliningradu.

Piknik dla czworonożnych przyjaciół
Dobra: MDP Żdżary i MDP Głuchów najlepsze w Powiat...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 listopad 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.