Dobra i Kawęczyn wybudują żłobki z „Maluch+”. Promesy na dofinansowanie podpisane

Promesy Maluch +

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wręczyła przedstawicielom wielkopolskich gmin promesy na dofinansowania przyznane w ramach tegorocznej edycji programu „MALUCH+”. Wśród nich znalazły się dwie gminy z powiatu tureckiego - Dobra oraz Kawęczyn.

Wspomniany program pozwoli na przekazanie niemal 32 mln zł do tych samorządów w Wielkopolsce, które zamierzają uruchomić instytucje opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 lub nowe miejsca w już funkcjonujących żłobkach, klubach dziecięcych bądź u dziennego opiekuna. W naszym województwie będzie to 1895 nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Dzięki pozyskiwanym środkom na terenie Wielkopolski powstanie 19 zupełnie nowych instytucji, w tych gminach, w których taka forma opieki wcześniej nie funkcjonowała.

Dofinansowanie w ramach resortowego programu otrzyma gmina Dobra. Kwota przyznana z „Maluch+” wynosi 594 tys. zł. Na potrzeby żłobka samorząd wykorzysta już istniejące pomieszczenia. Na ten sam cel gmina pozyskała również środki na projekt „Stawiamy na dobry start!”, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi.

Dotacji w kwocie ponad 873 tys. zł udzielił Zarząd Województwa Wielkopolskiego. W dobrskim żłobku znajdzie się miejsce dla 18 dzieci w wieku do lat trzech. Sporo więcej, bo aż 35 maluchów będzie mógł przyjąć żłobek w Kawęczynie. Na budowę żłobka gmina pozyskała dofinansowanie Wielkopolskiego Programu Regionalnego w kwocie 1 736 870.76 zł, a także 875 000,00 zł z programu „Maluch+”.
"Narkotyki i dopalacze zabijają"
Powstaje ulica Witosa. Koszt to około 969 tys. zł

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.