Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra i Tuliszków z dotacjami na drogi. Projekty gmin na liście dotacji z Urzędu Marszałkowskiego

Dofinansowanie

Dwie gminy z powiatu tureckiego znalazły się na liście informującej o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych".Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski zapowiedział, że podpisanie umów z beneficjentami odbędzie się jeszcze w październiku.

W maju 2019 roku gminy i powiaty z Wielkopolski ubiegały się o środki na „Budowę lub modernizację dróg lokalnych” w ramach PROW 2014-2020. Do UMWW wpłynęły wówczas 124 wnioski o łącznej wartości ponad 111 milionów złotych.
W tegorocznym naborze samorząd województwa przeznacza 30 milionów złotych na poprawę stanu dróg lokalnych w Wielkopolsce. Fundusze na ten cel pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Z pieniędzy skorzystają gminy, powiaty lub ich związki.

W czerwcu 2019 roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia listy informującej o kolejności przysługiwania pomocy poszczególnym beneficjentom. wówczas 44 pierwsze projekty z listy miały szansę na dofinansowanie. 26 września Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie aktualizacji listy informującej o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W dostępnym limicie środków mieszczą się operacje do 32 miejsca listy włącznie i z tymi wnioskodawcami zostaną podpisane umowy o przyznaniu pomocy. Pozostałe operacje oczekiwać będą na zwolnienie się środków przez 18 miesięcy od dnia, w którym upłynął termin składania wniosków o przyznanie pomocy.

W puli wnioskujących znalazły się dwie gminy z powiatu tureckiego. Na 13 miejscu MiG Tuliszków z operacją budowa drogi gminnej Ogorzelczyn - Osada Leśna Ogorzelczyn- Grzymiszew na kwotę 1 332 656,00 złotych oraz na 25 miejscu gmina Dobra , z operacją pod nazwa przebudowa drogi gminnej Długa Wieś-Dobra o wartości 1 907 192,00 złotych. Według zapowiedzi wicemarszałka Grabowskiego umowy z wnioskodawcami będą podpisane jeszcze w październiku.
Największa Lekcja W- F w Turku
Tuliszków: Rowerowe pożegnanie lata

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Gość w sobota, 05 października 2019 08:24

Czy spichlerz jest zabytkiem?

Czy spichlerz jest zabytkiem?
Gość - M. w poniedziałek, 07 października 2019 20:24

Budowla pochodzi z I poł. XIX w. Jest wpisana do rejestru zabytków.

Budowla pochodzi z I poł. XIX w. Jest wpisana do rejestru zabytków.
Gość - Dzzz w wtorek, 01 października 2019 16:15

Brawo Tuliszków!!Fundusz Europejski w urzędzie działa ponadprzeciętnie niż w innych gminach.

Brawo Tuliszków!!Fundusz Europejski w urzędzie działa ponadprzeciętnie niż w innych gminach.
Gość - mieszkaniec gminy dobra w wtorek, 01 października 2019 10:34

Kiedy poprawa drogi wojewódzkiej? Z ronda w Dąbrowie w stronę tamy?

Kiedy poprawa drogi wojewódzkiej? Z ronda w Dąbrowie w stronę tamy?
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.