Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Już niedługo rusza przebudowa drogi na ul. Sperczyńskiego

przebudowa drogi

Już w połowie grudniu zupełnie inne oblicze zyska odcinek przy drodze powiatowej nr 4559P w Dobrej. Dzięki inwestycji Powiatu Tureckiego i Gminy Dobra na ulicy Sperczyńskiego powstaną m.in. nowy chodnik i nowa nawierzchnia jezdni.

Dziś kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski podpisał umowę na "przebudowę drogi powiatowej nr 4559P – ulica Sperczyńskiego w Dobrej" z wykonawcą zadania - firmą AN BUD Sp. z o.o. z Konina.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejących elementów ulicy, wykonanie nowych chodników o dł. 210 m.b. i warstwy ścieralnej oraz wyrównanie istniejącej nawierzchni.

Prace drogowe na ul. Sperczyńskiego rozpoczną się w połowie listopada. Powyższa inwestycja finansowana jest przez Powiat Turecki i Gminę Dobra. Całkowity koszt robót to ponad 240 tysięcy zł.

W związku z planowanymi działaniami mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Już dzisiaj prosimy użytkowników drogi o cierpliwość i wyrozumiałość na czas budowy.

Przebudowa drogi na ul. Sperczyńskiego z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dobra i Powiatu Tureckiego.
Wciskamy hamulec, czyli szkoły i galerie handlowe ...
Rośnie liczba zakażeń SARS-CoV-2. Ponad 50 nowych ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - Van w piątek, 06 listopada 2020 11:21

A jak długo będziemy niszczyć podwozia w samochodach na drodze z Dobrej do Piekar bo przecież na tej drodze od lat 60-tych nic się nie robi poza ciągłym łataniem dziur ?!

A jak długo będziemy niszczyć podwozia w samochodach na drodze z Dobrej do Piekar bo przecież na tej drodze od lat 60-tych nic się nie robi poza ciągłym łataniem dziur ?!
Gość - Jarek w czwartek, 05 listopada 2020 01:06

Przecież tam jest asfalt. A nie lepiej zrobić inną powiatówkę - ul. Parkową?
Parkowa to piach i błoto oraz brak chodnika.

Przecież tam jest asfalt. A nie lepiej zrobić inną powiatówkę - ul. Parkową? Parkowa to piach i błoto oraz brak chodnika.
Gość - Iwona w środa, 04 listopada 2020 19:56

Szkoda ze nikt nie mysli o ciagu pieszo rowerowym przy drodze powiatowej Smulsko Radyczyny przy zbiorniku wodnym. Dzieci nawet nie maja jak dostac sie na autobus szkolny czesto musza uciekac do rowu zeby ich auto nie potracilo. Nie mowiac juz o tym ze brak jest zatoczek i wiat przystankowych. Sprawa sciezki juz byla poruszana kilkakrotnie na sesjach Gminy Przykona i bez skutku bo ponoc powiat nie ma na to funduszy a tu wymieniaja stare na nowe. Brawo

Szkoda ze nikt nie mysli o ciagu pieszo rowerowym przy drodze powiatowej Smulsko Radyczyny przy zbiorniku wodnym. Dzieci nawet nie maja jak dostac sie na autobus szkolny czesto musza uciekac do rowu zeby ich auto nie potracilo. Nie mowiac juz o tym ze brak jest zatoczek i wiat przystankowych. Sprawa sciezki juz byla poruszana kilkakrotnie na sesjach Gminy Przykona i bez skutku bo ponoc powiat nie ma na to funduszy a tu wymieniaja stare na nowe. Brawo :(
Gość - Al slodzik w środa, 04 listopada 2020 20:38

Dzieci wolą watę cukrową od ścieżek rowerowych i tyle w temacie!

Dzieci wolą watę cukrową od ścieżek rowerowych i tyle w temacie!
Gość - Paweł w środa, 04 listopada 2020 13:53

Zapraszam na ulicę Okrzei.

Zapraszam na ulicę Okrzei.
Gość - Zeta w środa, 04 listopada 2020 13:58

Musimy podnieść podatki!

Musimy podnieść podatki!
Gość - Tadek w środa, 04 listopada 2020 13:33

Najlepiej się buduje zimą. Takie rzeczy to tylko w Dobrej.

Najlepiej się buduje zimą. Takie rzeczy to tylko w Dobrej.
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.