Dobra: Kto zatruł staw? Setki śniętych ryb

119182152_344022970302228_4820622099840478496_n
Przy domu kultury w Dobrej położony jest staw. Dotychczas był on pełen ryb. W piątek, 11 września, zauważono, że wiele z nich jest martwych. Sprawie przyjrzą się policjanci, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że zbiornik mógł zostać zanieczyszczony. 
Redakcję iTurek.net o zdarzeniu poinformowały osoby mieszkające nieopodal dobrskiego stawu. Według nich śnięcie ryb może być spowodowane nieczystościami, które pochodzą z gospodarstwa, w którym hodowane są gęsi. Wody opadowe powodują spływanie gnojowicy i innych substancji z terenu podwórka hodowcy, które przedostają się do rowu, a następnie do stawu. 
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy władze Miasta i Gminy Dobra. – Pojawiło się zgłoszenie, że jest podejrzenie skażenia wody nawozem pochodzenia zwierzęcego w stawie w Dobrej. W zbiorniku zaczęły padać ryby – przekazał Przemysław Tomczak, zastępca Burmistrza Dobrej. 
Natychmiast po uzyskaniu informacji magistrat podjął działania, które miały na celu zminimalizować skutki zanieczyszczenia wody. Uruchomione zostały pompy, które dostarczyły tlen do wody. Ten zabieg okazał się jednak nieskuteczny i ryb nie udało się uratować. 
Władze miasta powiadomiły odpowiednie służby. Sprawie przyjrzą się teraz policjanci i pracownicy agencji nadzorujących rolników. Wszczęte dochodzenie ma wyjaśnić przyczyny takiego stanu rzeczy. We wcześniejszych latach w tym samym miejscu również zdarzały się podobne sytuacje. 
XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Teatralne Młodych. Z...
Nowe pralnice na wyposażeniu PSP Turek

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - as w sobota, 12 września 2020 09:49

Jak to kto wytruł. Wszyscy wiedzą, że to Trzaskowski

Jak to kto wytruł. Wszyscy wiedzą, że to Trzaskowski
Gość - Dobra city w sobota, 12 września 2020 14:38

To chyba z radości ,że znów wyszły na jaw kłamstwa Morawieckiego ,który zarzekał się (nie po raz pierwszy) ,że gdy urzędował będzie Duda żadne podatki nie wzrosną.

To chyba z radości ,że znów wyszły na jaw kłamstwa Morawieckiego ,który zarzekał się (nie po raz pierwszy) ,że gdy urzędował będzie Duda żadne podatki nie wzrosną.
Gość - Darus w piątek, 11 września 2020 22:34

Czy znowu sprawdzą się słowa Kochanowskiego o tym, że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi? Bo to nie pierwszy raz, kiedy wytruto ryby w stawie. Tym razem to kilkaset kilogramów często przepięknych okazów i wielotysięczne straty.
Ludzie w miasteczku wiedzą kto za tym stoi, ale czy w końcu uda się "ruszyć' tego pana?

Czy znowu sprawdzą się słowa Kochanowskiego o tym, że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi? Bo to nie pierwszy raz, kiedy wytruto ryby w stawie. Tym razem to kilkaset kilogramów często przepięknych okazów i wielotysięczne straty. Ludzie w miasteczku wiedzą kto za tym stoi, ale czy w końcu uda się "ruszyć' tego pana?
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.