Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Marszałek zagościł na sesji rady miejskiej

Dobra

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski był gościem specjalnym podczas wtorkowej (28 lutego) sesji rady miejskiej w Dobrej. Tematem wizyty było podsumowanie dotychczasowej współpracy dobrskiego samorządu z samorządem województwa wielkopolskiego.

Burmistrz Tadeusz Gebler wspomniał o najważniejszych programach realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a których uczestnikiem był samorząd gminu Dobra. W roku 2018 pozyskano dofinansowanie na budowę instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych. Z urzędu marszałkowskiego na ten cel udało się zdobyć ponad pięć milionów złotych.

- Moja pierwsza wizyta jako burmistrza u pana marszałka była po zaliczkę w wysokości dwóch milionów złotych po to, aby nie trzeba było rozpoczynać naszej kadencji od kredytu, bo to nam groziło - mówił burmistrz Dobrej.
 
Wiele uwagi poświęcono także całkiem niedawnym inwestycjom, tym które do użytku zostały oddane na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jest to chociażby uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w miejscowości Skęczniew oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w Dobrej. Nie zabrakło też inwestycji drogowych takich jak przebudowa drogi gminnej Dobra- Długa Wieś czy też budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W ramach środków z programu Kulisy Kultury były natomiast możliwe prace remontowe w dobrskim centrum kultury. Otrzymywano także dofinansowania z programu Pięknieje Wielkopolska Wieś.
 
- Myślę, że jest czym się pochwalić, a to dzięki środkom unijnym, które w większości płyną z Urzędu Marszałkowskiego - podsumował Tadeusz Gebler. Przewodniczący rady gminy Dobra podkreślił natomiast, że relacje pomiędzy samorządami od lat wyróżniają się obustronną życzliwością i owocną współpracą.

-Cieszę się, że w podsumowaniu, które przedstawił pan burmistrz tak wiele udało się wspólnie zrealizować. Tych zadań jest jeszcze więcej, nie o wszystkich powiedziano. To także krótka modernizacja drogi wojewódzkiej za ponad milion złotych oraz szereg innych przedsięwzięć. Od wielu lat ta współpraca z gminą Dobra jest z mojej strony oceniania bardzo pozytywnie i zarówno teraz podczas tej kadencji jak i za poprzedniej. Cenię sobie tę współpracę, uważam, że trzeba wspierać lokalne społeczności i rozwijać gminę - mówił marszałek Krzysztof Grabowski.

Samorządowcy przekazali na ręce marszałka województwa symboliczne podziękowania.

Kawęczyn: Wyższy ekwiwalent dla strażaków ochotnik...
Malanów: XX Mistrzostwa gminy w tenisie stołowym z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.