Dobra: Mieszkańcy upamiętnili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada Dobra

W poniedziałek, 11 listopada mieszkańcy miejscowości Dobra obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji mieliśmy okazję wysłuchać występów okolicznościowych oraz pomodlić się za dobro Ojczyzny.

Mieszańcy Dobrej już od rana obchodzili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci oraz dorośli rywalizowali ze sobą podczas meczu w piłkę halową o czym pisaliśmy TUTAJ

Popołudniu odbyła się uroczysta msza święta za Ojczyznę. Z całą pewnością o patriotycznych postawach wiedzą wiele uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dobrej oraz osoby działające przy Centrum Kultury. Podczas występów okolicznościowych przekazane zostały najważniejsze dla Polaków wartości takie jak wolność, suwerenność oraz bohaterstwo.

Na zakończenie obchodów Narodowego Święta Niepodległości samorządowcy, przedstawiciele instytucji i placówek edukacyjnych złożyli kwiaty pod tablicami pamiątkowymi na Skwerze św.Jana Pawła II.
Dobra: Patriotyczne rozgrywki z okazji Święta Niep...
O niepodległości i Turku podczas Rajdu Krajoznawcz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.