Dobra: "My ludzie, nie bydlaki"- czyli mieszkańcy chcą dofinansowania do transportu

Transport Publiczny

O dofinansowanie na przejazdy autobusami zapytała podczas dzisiejszej, tj. 28 stycznia sesji Rady Miejskiej w Dobrej mieszkanka gminy. Problem transportu publicznego dotyczy głównie osób starszych, które z różnych przyczyn nie mogą dostać się do wyznaczonego miejsca.

-Czy pan burmistrz dołoży nam do autobusów pieniądze na cały rok? Żeby auta chodziły cały czas, a nie tylko w dni szkolne i nic więcej. My jesteśmy ludzie, nie bydlaki nie chcemy Polski takiej- mówiła mieszkanka gminy Dobra.

Mieszkańcy gminy chcieliby mieć łatwiejszy dostęp do miejsc strategicznych, jednak nie w każdym przypadku jest to takie proste. W temacie głos zabrał burmistrz Tadeusz Gebler, który jak powiedział konieczne jest znalezienie takiego rozwiązania, które nie obciążyłoby zbytnio budżetu gminy i jednocześnie zaspokoiło potrzeby mieszkańców.

-Już wcześniej rozmawiałem na ten temat. Nie jest on taki prosty. Jest to kosztowne zadanie, jeśli chodzi o gminę, żeby taki transport samodzielny zrealizowała. Myślę że przy współpracy z powiatem tureckim. Jak powiedział starosta jest pomysł na to, aby temat transportu spróbować rozwiązać. Nie chciał się dzisiaj podzielić tym właśnie pomysłem i woli mówić o konkretach. Myślę również, że niebawem starosta podzieli się z nami tym, jak widzi rozwiązanie tematu transportu publicznego, tak abyśmy jako gmina mogli się w ten transport włączyć. Jest to problem nie tylko zgłaszany przez panią- mówił burmistrz Dobrej.

Dodał również, że problem transportu podmiejskiego nie będzie pozostawiony. Wstępna analiza finansowa wskazuje jednak, że gmina dobra samodzielnie nie będzie w stanie tego problemu rozwiązać.
Dobra: Sołtysi z gminy chcą stałych diet
Tuliszków: Norbert Tomaszewski powołany do Kadry N...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Zen w poniedziałek, 28 styczeń 2019 17:16

A co Pan zrobił Panie burmistrzu w czasie, gdy był Pan szychą w powiecie ? Dlaczego wtedy nie zajęto się sprawą transportu >

A co Pan zrobił Panie burmistrzu w czasie, gdy był Pan szychą w powiecie ? Dlaczego wtedy nie zajęto się sprawą transportu >
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.