Dobra: Nowa karetka już pod wiatą

Wiata Dobra

Zaledwie dwa miesiące temu, kiedy nowa karetka dofinansowana przez Ministerstwo Zdrowia i Powiat Turecki była przekazywana w obecności dyrektora szpitala i posła. Starosta Turecki Dariusz Kałużny i Wiceburmistrz Dobrej Przemysław Tomczak zadeklarowali, że jak najszybciej trzeba zadbać o nowe miejsce postojowe i zadaszenie. Dzięki temu samochód dłużej będzie służył potrzebującym pomocy mieszkańcom powiatu. Przy wejściu do Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Dobrej przy ulicy Wiatraki 15 już ukończono wybrukowany plac i wiatę. Nowa karetka została także przygotowana na potrzeby transportu osób z podejrzeniem COVID-19.

Współpraca pomiędzy samorządami z terenu Powiatu Tureckiego i szybka realizacja zapowiedzianych zadań to jeden z naszych priorytetów, zwłaszcza w dziedzinie służby zdrowia. Niezmiernie cieszy fakt, iż zaproponowana przeze mnie inicjatywa, podobnie jak np. zakup tomografu, spotkała się z tak szybkim i pozytywnym odzewem ze strony samorządowców z Dobrej – powiedział Starosta Dariusz Kałużny.

Współpraca pomiędzy samorządami jak i w ramach samorządu jest bardzo ważna i dzięki niej można wspólnymi siłami wiele dobrego zrealizować. Należy zaznaczyć, iż propozycja starosty wybudowania wiaty na potrzeby nowej karetki pogotowia zyskała akceptację nie tylko moją jako Burmistrza Dobrej ale przede wszystkim radnych Rady Miejskiej w Dobrej, w związku z czym zabezpieczono niezbędne środki finansowe w budżecie na jej powstanie za co serdecznie radnym dziękuję.

-To już kolejna inwestycja w służbę zdrowia wspierana przez samorząd Miasta i Gminy Dobra, gdyż wcześniej wsparliśmy zakup tomografu i respiratora na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku, w które to urządzenia już niedługo Szpital zostanie wyposażony – powiedział Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler.

Dyrektor SP ZOZ Turek apeluje do dobroczyńców
Znamy wynik toksykologii Macieja J., oskarżonego o...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.