Dobra: Nowe inwestycje w gminie z myślą o mieszkańcach

Dobra

W dniu dzisiejszym tj. 30 sierpnia na terenie gminy Dobra zagościł wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, z którym odebrano nową nawierzchnię drogi gminnej w miejscowości Łęg Piekarski.

775 metrowy odcinek został zrealizowany za kwotę 244.668,50 zł i wykonany przez Zakład Usługowo – Produkcyjny Roboty Drogowo – Budowlane „ROL-DRÓG" Rafał Świątek z Rajska.

Na tę inwestycję zostały pozyskane środki z Województwa Wielkopolskiego w ramach dofinansowania budowy (przebudowy) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. 4 m – w kwocie 132.750,00 złotych, za które serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi.

Pozostała kwota inwestycji sfinansowana została ze środków własnych gminy w wysokości 97 122,98 złotych, oraz ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego na rok 2021 sołectwa Łęg Piekarski w kwocie 14 795,52 zł.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu środków oraz wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego utwardziliśmy kolejny odcinek drogi, który ułatwi mieszkańcom naszej gminy dojazd do gruntów rolnych oraz posesji.

Na zakończenie strażacy z jednostki OSP Piekary z Prezesem Romanem Jałkiewiczem i komendantem Cezarym Madajem na czele oraz Kołem Gospodyń Wiejskich Jarzębina z Piekar podziękowali Panu Marszałkowi za wsparcie jakie zostało udzielone z Samorządu Województwa Wielkopolskiego na remont Świetlicy Wiejskiej w Piekarach.

źródło: Gmina Dobra


 

Tuliszków: Kilka sołectw - jedna gmina. Cykl rower...
Kowale Pańskie tegoroczną stolicą kukurydzy. Impre...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.