Dobra: Nowe nawierzchnie ku poprawie bezpieczeństwa

Józefów

W czwartek, 18 listopada oficjalnie oddano do użytku kilka wspólnych inwestycji drogowych Gminy Dobra i Powiatu Tureckiego.

Starosta Dariusz Kałużny, radny Powiatu Tureckiego Andrzej Fryt, burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, zastępca Burmistrza Przemysław Tomczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrej Tomasz Gil oraz kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzej Paruszewski spotkali się aby dokonać przeglądu dróg powiatowych, które zostały pokryte nową nawierzchnią.

W ramach umów wyremontowano nawierzchnię dróg bitumicznych w technologii powierzchniowego utwardzenia emulsją i grysami oraz w technologii cienkiego dywanika na zimno.

Wyremontowano odcinki dróg Zieleń – Skęczniew, Smulsko – Dąbrowa – Wygoda, Marcjanów - Kawęczyn – Mikulice. Łączna wartość przeznaczona na nowe nawierzchnie na dogach w Dobrej wyniosła prawie pół miliona złotych.

Dodatkowo ze wspólnych środków Powiatu Tureckiego oraz Gminy Dobra ZDP wyłożył kostką brukową ulicę Okrzei w Dobrej za kwotę około 50 tys złotych.

W przygotowaniu duża inwestycja w drogę powiatową Dobra Kolonia - Piekary z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg przy dobrej współpracy z rządem i władzami gmin jest jednym z priorytetów Samorządu Powiatu Tureckiego.

źródło: Zarząd Dróg Powiatowych w Turku


Malanów: Zmagania siódmoklasistów podczas XIII Kon...
Tuliszków: Nikola Kulig wśród finalistek Miss i Mi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Paweł w piątek, 19 listopada 2021 15:59

Nawierzchnia ta sama, tylko polano ją i posypano. To zasługa Fryta, który łagodził waśnie pomiędzy gminą, a powiatem.

Nawierzchnia ta sama, tylko polano ją i posypano. To zasługa Fryta, który łagodził waśnie pomiędzy gminą, a powiatem.
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.