Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Nowe ogniska ptasiej grypy. Wskazano zagrożone miejscowości

Ptasia Grypa

Ptasia grypa w okolicach powiatu tureckiego nie odpuszcza. W związku z pojawieniem się nowych ognisk choroby zakaźnej wyznaczono kolejne zagrożone obszary na terenie gminy Dobra.

Obszar zapowietrzony obejmuje takie miejscowości jak Chrapczew, Czyste, Kolonia Czyste, Dąbrowica, Dąbrowica Kolonia, Długa Wieś, Januszówka, Kaczka, Moczydła, Piekary, Rzechta, Stawki,
Szymany, Ugory, Zagaj oraz Żeronice. Zagrożone wystąpieniem ptasiej grypy są natomiast Dąbrowa, Dobra, Józefów, Kościanki, Linne, Łeg Piekarski, Mikulice, Miłkowice, Młyny Piekarskie, Ostrówek, Potworów, Rzymsko, Rzymsko BG, Skęczniew, Staruchy, Stefanów, Strachocice, Strachocice Kol., Wola Piekarska i Zborów.

Na tych obszarach, uznanych za tereny wysokiego ryzyka obowiązuje zakaz utrzymywania drobiu na wolnym powietrzu, chyba że drób jest chroniony przed kontaktem z dzikim ptactwem za pomocą sieci, dachów, poziomych tkanin lub innych odpowiednich środków zapobiegających temu kontaktowi lub drób jest karmiony i pojony w zamkniętym pomieszczeniu lub w miejscu osłoniętym, które w dostateczny sposób uniemożliwia dostęp dzikiego ptactwa i tym samym zapobiega kontaktowi dzikiego ptactwa z pokarmem i wodą przeznaczonymi dla drobiu.

Ponadto zakazane jest utrzymywanie kaczek i gęsi razem z innymi gatunkami drobiu jak również gromadzenie drobiu i innych ptaków żyjących w niewoli na targach, pokazach, wystawach oraz imprezach kulturalnych.

Kawęczyn: Dom to nie budynek, dom to ludzie. Wyjąt...
Przykona: Sołtysi na nowej diecie. Stawki poszły w...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.