Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Nowe sale i winda - z myślą o rehabilitacji i terapii mieszkańców

DPS Skęczniew

Ponad pół miliona złotych kosztowała adaptacja pomieszczeń na cele rehabilitacyjno-terapeutyczne i montaż widny w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie. Niemal połowa tej kwoty to dofinansowanie z PFRON.

Dom Pomocy Społecznej w Skęczniewie zamieszkuje 210 dorosłych przewlekle chorych psychicznie. Dlatego niezwykle istotne jest nieustanne poszerzanie zasobów bazy rehabilitacyjno-terapeutycznej dla tak licznej grupy osób niepełnosprawnych. Dzięki dotacji z PFRON w kwocie 254 tyś. zł pozwoliła wyremontować przestrzeń, w której odbywają się zajęcia rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, a także zamontować windę, zwiększającą dostępność poszczególnych pomieszczeń.

- To są środki, które pozwoliły zwiększyć bazę rehabilitacyjną i terapeutyczną dla naszych mieszkańców. Najmłodszy z nich ma 18, a najstarszy 96 lat pokazuje skale zapotrzebowania jeśli chodzi o różnorodność bazy wsparcia terapeutycznego. Najważniejszym elementem jest winda, dzięki której mieszkańcy mogą bez problemu przemieszczać się na zajęcia. Udało nam się stworzyć przepiękne pomieszczenia - sala leczenia światłem, sala relaksacji , a także sale gdzie rehabilitujemy poprzez sztukę, stolarnię i dla młodszego pokolenia - sala, gdzie można grać w gry komputerowe, piłkę nożną. Udało się też stworzyć kolejną salę, gdzie mieszkańcy mogą wspólnie spędzać czas. Nasz dom ciągle się remontuje warunki mieszkaniowe, warunki codziennego życia. To nasz wyznacznik - podkreśla dyrektor DPS, Sylwia Kamińska-Tereszkiewicz.

Jak w praktyce zrealizowano projekt można było przekonać się w poniedziałek, 13 lutego podczas podsumowującego spotkania zorganizowanego w Skęczniewie. Zaproszeni goście podkreślali, że nowoczesna terapia oraz rehabilitacja są niezwykle istotne w przypadku podopiecznych DPS.

- To bardzo ważny element wspierający działalność placówki, Mamy dużą grupę osób z niepełnosprawnościami, które potrzebują nowoczesnej terapii i rehabilitacji. Wszelkie działania dyrekcji zmierzające do poprawy infrastruktury są niezwykle istotne. Zaangażowaliśmy się jako samorząd województwa wielkopolskiego w dofinansowanie. Są to środki PFRON, będącymi w dyspozycji samorządu wojewódzkiego - zaznaczał
Grzegorz Grygiel - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Poznaniu.

Zadowolenia z rozwoju DPS w Skęczniewie nie krył także starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny, przypominając, że niedawno na potrzeby Domu Pomocy Społecznej oddano do użytku instalację fotowoltaiczną, której koszt to ponad 380 tyś. zł, a która powstała dzięki staraniom samorządu powiatowego.

- Cieszy, że wspólnie możemy pomagać społeczności DPS w Skęczniewie, który rozwija się i wyposaża w dodatkowe sprzęty- mówił starosta.

Dobra, Turek i Tuliszków wśród najbardziej niebezp...
Przykona: Druhowie w akcji - tym razem na boisku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.