Dobra: O wysokości podatków i wypłacie burmistrza

Sesja w Dobrej

Czwartkową sesję rady miejskiej w Dobrej zdominowały kwestie finansowe. Radni rozstrzygali m.in. o wysokości podatków i opłat lokalnych na 2019 rok oraz o wysokości wynagrodzenia, jakie będzie pobierać nowy burmistrz.

Zanim jednak przystąpiono do procedowania nad sprawami związanymi z finansami, rada podjęła uchwały w sprawie gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na kolejny rok.
 
Przyjęto także regulamin miejskiego targowiska i powołano doraźną komisję statutową.
 
W punkcie dotyczącym wynagrodzenia burmistrza Dobrej przewodniczący rady wskazywał, że kwota wynikająca z uchwały jest o blisko tysiąc złotych niższa niż wynosi maksymalna stawka. Radni bez dyskusji i jednomyślnie przychylili się do projektu i ustalili zarobki Tadeusza Geblera na poziomie 9 190 zł brutto.

Sprawnie przebiegło także głosowanie nad kwestiami podatków i opłat lokalnych. Radni zdecydowali się na obniżenie ceny skupu żyta z 54 zł do kwoty 45 zł do celów wymiaru podatku rolnego, nie zmieniono natomiast stawek podatku od środków transportowych. Nieznacznie wzrosną jedynie niektóre stawki podatków od nieruchomości.

Nieletnia bez uprawnień kierowała samochodem i prz...
Turkowianie marszem uczcili pamięć o trudnej histo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.