Dobra: Obchody Święta Niepodległości w patriotycznej oprawie

Dobra

Msza Święta za Ojczyznę, koncert pieśni patriotycznych, występ uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej, przemówienie Burmistrza oraz złożenie kwiatów przed pomnikami. Tak wyglądał dzień 11 listopada w Dobrej.

Obchody 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele pw. Narodzenia NMP w Dobrej. Odprawiona została ona przez ks. kanonika Wojciecha Marciszewskiego Dziekana Dekanatu Dobrskiego.

Obchody odbywały się z udziałem zgromadzonych mieszkańców gminy i gości oraz lokalnych władz samorządowych.

Wyjątkową oprawę święta zapewniła orkiestra dęta OSP Dobra-Żeronice oraz udział pocztów sztandarowych reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Dobra, Szkoły Podstawowe i Koło Łowieckie Szarak.

Kolejną częścią obchodów była akademia wykonana przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej przedstawiająca historię naszej Ojczyzny.

Na zakończenie Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler w swoim wystąpieniu podkreślił, jak wielką wartością jest życie w wolnym, niepodległym kraju a to wszystko dzięki naszym przodkom, którzy za tę wolność walczyli a którym oddano hołd.

Uroczystości kościelne zakończyło wspólne odśpiewanie Roty.

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się przed kościół na Skwer Jana Pawła II, gdzie liczne delegacje złożyły kwiaty przed tablicami i pomnikami.

Źródło: Gmina Dobra Wielkopolska / FB

Przykona: Modlitwa, kwiaty i występy na 11 listopa...
Wzruszający koncert z okazji Święta Niepodległości

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.