Dobra: Oldboje z Piekar i seniorzy z Żeronic najlepsi w zawodach sportowo-pożarniczych

Dobra

Sześć drużyn męskich i jedna reprezentacja kobieca oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rywalizowały podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które w niedzielę, 3 lipca zorganizowano na stadionie w Długiej Wsi (gmina Dobra).

Rywalizacja podczas spartakiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych toczyła się w podziale na dwie kategorie wiekowe. Komisja sędziowska wzięła pod uwagę stopień opanowania musztry. Wśród młodszych zawodników z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie drużyna ze Skęczniewa, na drugiej pozycji znalazły się reprezentacje Piekar i Potworowa, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Rzechty. W kategorii starszych drużyn w mustrze najlepsza okazała się MDP z Dobrej, a równorzędne drugie miejsce otrzymali młodzi druhowie z Piekar, Potworowa i Rzechty. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rywalizowały również w sztafecie i tzw. bojówce. Po podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce w młodszej kategorii zajęli zawodnicy z Piekar, wyprzedzając drużyny ze Skęczniewa, Rzechty oraz Potworowa. Zwycięzcami w starszej kategorii zostali reprezentanci Dobrej, na drugiej pozycji znalazła się drużyna z Potworowa, trzech miejsce zajęła MDP Piekary, a czwarte przypadło młodym druhom z Rzechty.

Rywalizacja dorosłych toczyła się również z podziałem na kategorie: oldboj, senior oraz kobiecą, w której do zadań stanęła tylko drużyna z Potworowa. Zawody składały się ze sztafety pożarniczej 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz z ćwiczeń bojowych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria Oldboj:
1. OSP Piekary
2.OSP Dobra
3. OSP Skęczniew
4. OSP Potworów

Grupa A (seniorzy)
1. OSP Żeronice
2. OSP Dąbrowica
3. OSP Rzymsko
4. OSP Rzechta
5. OSP Potworów
6. OSP Strachocice

fot. Paulina Gąsiorek

Tuliszków: Wybrano nowego dyrektora podstawówki
Malanów: Występy najmłodszych i ważenie szynki, cz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 23 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.