Dobra: Orli Staw cen nie podniesie, ale pieniędzy na system śmieciowy i tak jest za mało

śmieci

Jedna oferta wpłynęła w przetargu, jaki gmina Dobra ogłosiła w zakresie odbioru odpadów. Zaproponowana cena jest znacząco wyższa niż ta, która obecnie obowiązuje. To duży problem dla samorządowego budżetu, nawet gdy zakład w Orlim Stawie zadeklarował, że w tym roku podwyżek nie będzie.

Jak podczas czwartkowej (24 czerwca) wyjaśniał burmistrz Tadeusz Gebler jedyny oferent, który zgłosił się do przetargu zaproponował stawkę 80 tys. zł miesięcznie za odbiór odpadów z terenu gminy. Obecnie miesięczna opłata wynosi nieco ponad 39 tys. zł. Aktualnie zakład w Orlim Stawie nie podniósł opłat, ale niewykluczone, że wzrosną one z nowym rokiem.

-Nic nie wymyślimy. Jeśli nie rozpiszemy nowego przetargu, to będziemy mieli stawkę około 26 zł od mieszkańca - wskazywał burmistrz Gebler.
Dobra: Uroczyste otwarcie ulicy Sperczyńskiego
Właściwa przestrzeń dla kultury, czyli biblioteka ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.