Dobra: Ostatnie nadzwyczajne decyzje w tej kadencji

Sesja Nadzwyczajna w Dobrej

- Mam nadzieję, że już nadzwyczajnych sesji w tej kadencji nie będzie - mówił burmistrz Dobrej Andrzej Piątkowski do radnych, którzy w piątkowy ranek spotkali się, aby zatwierdzić zmiany w budżecie. Bez nich nie byłoby możliwe przeprowadzenie inwestycji.

Dodatkowe pieniądze na budowę drogi

O zwołaniu nadzwyczajnej sesji zadecydowała konieczność rozstrzygnięcia przetargu na drogę Skęczniew-Kościanki. Zgłosiła się jedna firma gotowa do podjęcia się pracy przy tej dużej i kosztownej inwestycji. Oprócz nowej nawierzchni wykonany ma być także chodnik i oświetlenie. Oferta wykonawcy przewyższała środki, które zaplanowano w budżecie, stąd konieczność wprowadzenia szybkich zmian. Radni zdecydowali o zwiększeniu środków na tę inwestycję o ponad 223 tysiące złotych.

Więcej pieniędzy na naukę

Podczas sesji zwiększono także środki finansowe na realizację zadania Intjo - Nasza Przyszłość. To partnerski powiat sześciu gmin i jednego stowarzyszenia, a liderem jest powiat turecki. W gminie Dobra projekt realizowany będzie w Piekarach. Powstanie tam jeden oddział nauki języka niemieckiego i jeden naukowo-techniczny, oraz w szkole w Dobrej, gdzie powstaną cztery oddziały, w których odbywać się będą lekcje niemieckiego i dwa oddziały z zajęciami przyrodniczo-naukowo-technicznymi. Projekt potrwa do 2021 roku. W 2018 wkład własny samorządu wyniesie 828 zł, w roku 2019 i 2020 będzie to 1799, 60 zł, a w ostatnim roku będzie to 969, 60 zł. Na to zadanie zaplanowano dochody z Unii Europejskiej i budżetu państwa

Dobra wiadomość dla SDŚ

Do budżetu wprowadzono także dodatkowe środki dla SDŚ w Żeronicach. Wszystko w związku ze zwiększeniem dotacji. Dodatkowe 85 tysięcy złotych przeznaczone ma zostać na wyposażenie trzech sal terapeutycznych.

Malanów: Kolejny sukces żeńskiej Tradycji
Kto zasiądzie w radzie powiatu - mamy pełne listy ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.