Dobra: Parafialne dożynki w Piekarach

Image_4

Mieszkańcy Piekar i okolic świętowali koniec żniw podczas Święta Plonów zorganizowanego przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną oraz proboszcza parafii Skęczniew, księdza Grzegorza Wawrzyniaka.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej polowej, odprawionej przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Po nabożeństwie oficjalnie powitano zebranych gości, a gospodarze wygłosili okolicznościowe przemówienia. Najważniejszym elementem parafialnych dożynek były oczywiście tradycyjne obrzędu, wśród których nie mogło zabraknąć dzielenia między wszystkich chleba, wypieczonego z tegorocznych zbiorów.

O oprawę artystyczną i dobre humory zadbał lokalny zespół Alebabki oraz najmłodsi mieszkańcy parafii. Każde sołectwo miało możliwość udziału w konkursach z nagrodami, a odpocząć można było przy bufecie obficie zaopatrzonym w smakołyki. Na dzieci czekała wata cukrowa i dmuchany zamek. Wspólne biesiadowanie i tańce trwały w Piekarach do późnych godzin.

Tuliszków: Zapraszamy na spotkanie z olimpijką Ane...
„Życie jak iluzja” na zakończenie ALSA

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.