Dobra: Paweł Wszędybył "Sołtysem Powiatu Tureckiego"

Paweł Wszędybył najpopularniejszym sołtysem Wielkopolski Wschodniej

Ogłoszono wyniki głosowania w plebiscycie na najpopularniejszego sołtysa Wielkopolski Wschodniej. Informujemy, że najwięcej głosów otrzymał Paweł Wszędybył z sołectwa Miłkowice z gminny Dobra. Laureat odebrał nagrodę podczas pikniku sołtysów w Sompolnie, który odbył się 3 sierpnia.

Paweł Wszędybył sołtysem jest od 2011 r. Wcześniej był sołtysem od 1996r do 2000r. Obowiązki sołtysa pełni czwartą kadencję. W 2017 roku został odznaczony honorowym tytułem „ Społecznika Roku”. Europejskim Medalem Samorządu, także w 2017 roku, Medalem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wręczonym na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Łowiczu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Paweł Wszędybył przywrócił działanie syreny alarmowej w OSP w Miłkowicach po 13 latach jej milczenia. Założył stowarzyszenie sportowe, którego jest prezesem. Wspólnie z mieszkańcami wybudował za kościołem boisko do piłki nożnej obok powstało boisko do piłki siatkowej oraz plażowej. Dzięki jego staraniom wyremontowano i przystosowano pomieszczenia w budynku OSP na świetlicę klubu sportowego. W 2015 i kolejnych latach ze środków funduszu sołeckiego zakupiono 95 krzeseł i 8 stołów do świetlicy oraz wykonano tam prace remontowe. Położono asfalt do granic zbiornika Jeziorsko. Dofinansowano remont wieży na kościele w Miłkowicach.

Przypominamy, że w konkursie udział wzięli oprócz Pawła Wszędybyła Jacek Szambelańczyk (sołectwo Pęcherzew, gmina Turek) oraz Jerzy Frątczak (sołectwo Rachowa, gmina Malanów).
Kawęczyn: Historia z sołectwa Dzierzbotki- Akcja J...
Kawęczyn: Kolorowe i bezpieczne półkolonie w Młodz...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 22 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.