Dobra: Podatki na przyszły rok nieznacznie w górę

Podatki

Podczas wtorkowej (3 listopada) sesji rady miejskiej w Dobrej zdecydowano o wysokości stawek podatków od nieruchomości, które obowiązywać będą w 2021 roku. Wszystkie kwoty nieznacznie podniesiono.

Przy ustalaniu stawek podatku pod uwagę brane są stawki maksymalne, co roku ogłaszane przez ministra finansów, a także komunikaty prezesa GUS w sprawie poziomu cen i usług dóbr konsumpcyjnych w pierwszych półroczach porównywalnych lat.

Wysokość podatku dla budynków mieszkalnych to 0,73 zł/m2, dla tych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 24,00 zł/m2, dla budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych - 5,06 zł/m2, dla obiektów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotów od materiałów siewnych – 11,62 zł/m2. Dla pozostałych budynków, w tym na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 5,60 zł/m2, zaś dla budynków letniskowych – 8,20 zł/m2. Podatek od budowli stanowić będzie 2 proc. ich wartości, a podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 0,99 zł/m2, od gruntów pod wodami powierzchniowymi – 4,99 zł/ha, natomiast od pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,41 zł/m2. Dla nieruchomości niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji stawka podatku wyniesie 3,28 zł/m2.

Radni jednogłośnie przyjęli proponowaną uchwałę.

Przeprosiny
Tuliszków: „Kto nakręca spiralę nienawiści?” Kwiat...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Tadek w środa, 04 listopada 2020 13:35

Najlepiej zwiększać podatki i budować drogi zimą. Takie rzeczy to tylko w Dobrej.

Najlepiej zwiększać podatki i budować drogi zimą. Takie rzeczy to tylko w Dobrej.
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.