Dobra: Pomogą pogorzelcom z Nowej Białej

Dobra

Pożar, który w sobotni wieczór (19 czerwca) wybuchł w Nowej Białej, w gminie Nowy Targ zmienił życie kilkudziesięciu rodzin. Ogień błyskawicznie rozprzestrzeniał się na kolejne budynki, niszcząc dorobek ich życia.

Radni z gminy Dobra zdecydowali o udzieleniu wsparcia finansowego pogorzelcom. W ogniu stanęło prawie 50 budynków, zarówno mieszkalnych jak i gospodarczych, a dogaszanie pożaru trwało wiele godzin. Rannych zostało dziewięć osób. Poszkodowanych jest niemal 100 osób z 24 rodzin. To ogromna tragedia, której mieszkańcy Nowej Białej nie pamiętają. Wsparcie dla nich płynie nie tylko ze strony rządu, ale też samorządów z całej Polski.
 
Również w gminie Dobra zdecydowano o przekazaniu dotacji celowej w wysokość 10 tys. zł dla gminy Nowy Targ. Środki będą przeznaczone właśnie na pomoc poszkodowanym mieszkańcom Nowej Białej.
Dobra: Finał sprawy śniętych ryb w dobrskim stawie
OTOP: Jerzyk (Apus apus)- ptak przestworzy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 20 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.