Dobra: Ponad 100 kg puszek wymienią na piłki

Dobra

Aż 111 kg aluminiowych puszek zebrano w Dobrej w ramach akcji „Piłki za puszki”, której organizatorem jest Fundacja RECAL wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. To największa ilość spośród wszystkich jednostek będących członkami Związku Komunalnego „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.

W ciągu czterech lat na Orliku w Dobrej zebrano już 1214 kg puszek aluminiowych. To sprawia, że gmina Dobra wciąż jest na pierwszym miejscu w rankingu projektu "Piłki za puszki”. W pierwszej dziesiątce podsumowania znalazł się również Orlik w Tuliszkowie, gdzie zebrano 203 kg puszek.

Projekt „Piłki za puszki” zakłada, że za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 65 sztuk), obiekt sportowy otrzymuje wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki, koszykówki lub innej dyscypliny. Oprócz korzyści ekologicznych płynących z recyklingu, takich jak ochrona zasobów i ochrona klimatu, jest również materialny aspekt, bowiem pieniądze ze sprzedaży puszek wykorzystane są do zakupu wyposażenia sportowego na potrzeby Orlików.

Fot. ZUOK Orli Staw

Wideo: „Cmentarzysko maszyn” na kopalnianej odkryw...
Tuliszków: Podbramkowa sytuacja z odpadami

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Guest w sobota, 02 października 2021 09:35

Ilość zebranych puszek zadziwia, to znak że stara wierzba koło dworca robi swoje, a pomysł o ewentualnym jej wycięciu musi przepaść.

Ilość zebranych puszek zadziwia, to znak że stara wierzba koło dworca robi swoje, a pomysł o ewentualnym jej wycięciu musi przepaść.
Gość - Gość w piątek, 01 października 2021 11:36

Wow! To ogromna ilość. Ale absolutnie nie dziwi, że Dobra wciąż jest na pierwszym miejscu w rankingu, bo spożycie tutaj tzw. sikaczy jest na niesłabnącym, wysokim poziomie

Wow! To ogromna ilość. Ale absolutnie nie dziwi, że Dobra wciąż jest na pierwszym miejscu w rankingu, bo spożycie tutaj tzw. sikaczy jest na niesłabnącym, wysokim poziomie ;)
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.