Dobra: Radni przyjęli budżet. Ponad 10 milionów na inwestycje

Budżet Dobra

Radni z gminy Dobra jako pierwsi w powiecie tureckim przyjęli budżet na 2022 rok. W przyszłym roku na inwestycje samorząd zamierza przeznaczyć ponad 10 milionów złotych.

Uchwała budżetowa przygotowana na 2022 rok zakłada dochody gminy w wysokości ponad 36 milionów złotych, natomiast wydatki szacowane są na poziomie niespełna 39 milionów. Po stronie wydatków kwotę ponad 10 milionów złotych zaplanowano na wykonanie inwestycji. Wśród zaplanowanych zadań niespełna siedem milionów złotych przeznaczone zostanie na inwestycje związane z oświatą. Dwa główne działania to budowa sali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piekarach oraz poprawa efektywności energetycznej w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej. Na transport i łączność, czyli przede wszystkim infrastrukturę drogową zaplanowano w przyszłorocznym budżecie ponad 2,2 mln zł. Planowane inwestycje w tym zakresie to m.in. przebudowa drogi gminnej w miejscowości Skęczniew - Wola Piekarska - Rzechta o długości około 2.200m, na którą zaplanowano w budżecie kwotę 1,7 mln zł. Tym, co samorządowe budżety obciąża w znaczny sposób jest oświata. W przyszłym roku subwencja wyniesie 5,9 mln zł, zaś wydatki oszacowano na kwotę 9,7 mln zł. Brakującą część gmina będzie musiała zatem dołożyć z własnych środków.

Projekt uchwały budżetowej został pozytywnie zaopiniowany zarówno przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz komisje rady.

- Budżet jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne opiewa w uchwale na przyszły rok na kwotę ponad 10 mln zł i tutaj przez ostatnie trzy lata nie było takiego roku, abyśmy mieli takie wydatki zaplanowane w budżecie. Co ważne, z tych 10 mln zł większość to środki zewnętrzne, prawie 480 tys. zł to środki nasze, z naszych dochodów. Myślę, że to duży sukces jeśli chodzi o plan budżetu na rok przyszły - mówił burmistrz Tadeusz Gebler.

Radni zagłosowali jednogłośnie za przyjęciem przyszłorocznego budżetu.


Każda kropla na wagę złota! Rusza kolejny nabór w...
Zderzenie busa z osobówką. Droga zablokowana

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - mieszkańcy w środa, 08 grudnia 2021 14:20

Może by tak w końcu ktoś zaintersował się ul. Okrzei w Dobrej.

Może by tak w końcu ktoś zaintersował się ul. Okrzei w Dobrej.

ul. Okrzei jest drogą powiatową, część tej drogi została wyremontowana 3 tygodnie temu - została wyłożona kostka brukowa, następny etap i dokończenie remontu tej drogi planowane jest na rok 2022.
Prace są w toku. Pozdrawiam mieszkańców

ul. Okrzei jest drogą powiatową, część tej drogi została wyremontowana 3 tygodnie temu - została wyłożona kostka brukowa, następny etap i dokończenie remontu tej drogi planowane jest na rok 2022. Prace są w toku. Pozdrawiam mieszkańców :)
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.