Dobra: Radosny i pełen słońca Parafialny Dzień Dziecka w Skęczniewie

Festyn w Skęczniewie

5 czerwca na placu przy Strażnicy OSP w Skęczniewie odbył się już po raz dziesiąty Parafialny Dzień Dziecka. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia był ksiądz Grzegorz Wawrzyniak. Do pomocy przy organizacji włączyli się lokalni druhowie z OSP Piekary, Rzechta oraz Skęczniew, a także dyrektor i nauczyciele z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piekarach.

Przybyłe dzieci wraz rodzinami powitał o godzinie 15.00. Sebastian Gwizdalski. Wśród zaproszonych gości zaleźli się między innymi zastępca burmistrza Dobrej – Przemysław Tomczak, radny powiatowy – Andrzej Fryt , zastępca dyrektora Domu Opieki Społecznej w Skęczniewie –Marta Grzelczak, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piekarach – Aleksandra Kotas.

Uroczystego otwarcia Dnia Dziecka dokonał ksiądz Grzegorz Wawrzyniak. Po części oficjalnej druhowie z OSP Piekary i OSP Rzechta przygotowali pokaz strażacki z użyciem pojazdu konnego oraz sprzętu gaśniczego z okresu międzywojennego. Specyfikę użytego sprzętu oraz metodę gaszenia pożarów w latach międzywojennych przybliżył zebranym naczelnik OSP Piekary Cezary Madaj. Następie swoje zdolności zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piekarach, które przygotowały na ten dzień specjalne występny dla swoich rodziców.

Na koniec wystąpiły panie z lokalnego zespołu „AleBabki”. Zaprezentowały one piękne piosenki takie, jak „Zachodzi słoneczko”, „Z tamtej strony Wisły”, „Czerwone jagody”.

Podczas festynu Aleksandra Kotas wręczyła nagrody w konkursach plastycznych "Rodzina zdrowa i szczęśliwa", "Jestem zdrowy i szczęśliwy". Nagrody zakupione zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrej. Prace dzieci podziwiać można było podczas festynu.

Nadszedł również czas na konkurencje sportowe, w których wygrać można było bardzo atrakcyjne nagrody. Tegoroczne konkurencje przygotowane zostały przez nauczycieli z ZSP z Piekar oraz przez strażaków.

Tego dnia na dzieci czekały tradycyjnie „dmuchańce”, wata cukrowa, słodycze oraz panie które malowały twarze i włosy. Ogromną atrakcją okazał się być trening karate przygotowany przez senseja Waldemara Mila z Klubu Sportów i Sztuk Walk z Turku.

Miłośnicy dobrego jedzenia spróbować mogli wyśmienitych potraw przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. KGW „Jarzębina” z Piekar. Serwowało między innymi hot-dogi, skrzydełka KFC, babeczki, popcorn i watę cukrową.

KGW „Słoneczniki” z Rzechty przygotowały zupę chińską, bezy oraz ciasto, a panie z KGW ze Skęczniewa uraczyły mieszkańców zupą gulaszową oraz goframi. Rada Rodziców z ZSP przygotowała stoisko z pysznymi ciastami, oraz z orzeźwiającymi napojami. Festyn przebiegł w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze.

„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”– takimi słowami można bez wątpienia podsumować X Parafialny Dzień Dziecka w Skęczniewie. Zadowolenie i radość było widać nie tyko na twarzach dzieci , ale również dorosłych.

O tym, że wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją oraz ogólną aprobatą świadczy choćby to, iż wśród uczestników festynu spotkać można było nie tylko mieszkańców gminy Dobra. Na wyśmienitą zabawę przybyła między innymi pani Krystyna która przyjechała w odwiedziny do parafii Skęczniew ze Stanów Zjednoczonych. Pani Krystyna była pod dużym wrażeniem organizacji wydarzenia oraz otwartości i serdeczności panującej wśród wszystkich uczestników. W rozmowie zaznaczyła , że chce przyjechać tu również na następny dzień dziecka.

Paulina Gąsiorek

Dobra: Sport i kontakt z przyrodą, czyli Regionaln...
PGKiM: Czy mieszkańcy Turku mają płacić za Powiat ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.