Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Remont drogi i naprawa dachu, czyli gdzie ulokować zaoszczędzone pieniądze

Dobra

Ponad 160 tys. zł zaplanowano na remont drogi w miejscowości Długa Wieś oraz zabezpieczenie dachu budynku po Szkole Podstawowej w Dąbrowicy. Na ten cel posłużyć mają zaoszczędzone podczas pandemii pieniądze. O szczegółach przedsięwzięć poinformował burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler w czwartek, 26 listopada podczas sesji.

W projekcie zmiany uchwały budżetowej, która przedstawiona została podczas sesji Rady Miejskiej w Dobrej kwota 145 tys. 500 zł ma zostać przeznaczona na remont drogi wewnętrznej w miejscowości Długa Wieś. Mowa tu o wjeździe pomiędzy Gminną Spółdzielnią Samopomoc Chłopska, a budynkiem ZS-P w Dobrej. Wjazd prowadzi między innymi do przedszkola i nowo budowanego żłobka.

-Tam nie ma chodnika. Parkingi są nieutwardzone. Jest mnóstwo różnych połączeń asfaltu z kostką czy destruktem. Są nierówności. Chcemy przeznaczyć środki, które udało się zaoszczędzić z działalności Centrum Kultury czy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Dobrej na przeprowadzenie remontu. Ten remont miałby miejsce jeszcze w tym roku- mówił podczas sesji burmistrz Dobrej.

Inwestycje potrzebne są również w budynku byłej Szkoły w Dąbrowicy, gdzie pokrycie dachu pozostawia wiele do życzenia. Pomieszczenia budynku po renowacji można będzie odpowiednio zagospodarować.

-Dach jest w fatalnym stanie. Sam ten budynek oraz jego konstrukcja są dobre, konstrukcja dachu też jest dobra. Natomiast, jeśli nie zabezpieczymy tego dachu w jakikolwiek sposób za jakiś czas może ulec zniszczeniu. Jak jednak teraz zadziałamy będziemy mogli szukać pomysłów, aby ten budynek w jakikolwiek sposób zagospodarować. W pierwotnej wersji chcieliśmy ten dach wykonać z blachy, żeby był konkretniejszy natomiast byłby to koszt około 45 tys.zł. Ale ten sam wykonawca przedstawił inną koncepcję, aby pokryć dach papą do deskowania, która powinna na 10-15 lat zabezpieczyć dach i umożliwić nam zabezpieczenie tego budynku. Jest to kwota 16 tys.zł brutto. Nie jest duża i warto ją przeznaczyć, by zadbać o naszą własność. Pozwoli nam to też otworzyć nową koncepcję na przebudowanie tych pomieszczeń. Moja jest taka, żeby te pomieszczenia które są po pracowniach szkolnych poprzerabiać na pomieszczenia socjalne czy komunalne i przenieść mieszkańców z innych budynków komunalnych które obecnie zamieszkują a są w fatalnym stanie - informuje burmistrz.

Głos w sprawie zabrał radny Paweł Wszędybył , który dopytywał co ze szkołą w Rzymsku oraz przeniesieniem mieszkańców w przyszłym czasie ze Strachocic do Dąbrowicy.

-A co z mieszkańcami Miłkowic? W tym komunalnym budynku na pewno mieszkają w gorszych warunkach niż ci co mieszkają w szkole w Strachocicach- mówił radny.

Burmistrz zasugerował, aby skoncentrować się na jednym budynku. Jeśli natomiast chodzi o szkołę w Rzymsku możliwe, że w niedługim czasie należało będzie przystąpić do procedury sprzedaży budynku.

-Myślę że warunki które mają na dzień dzisiejszy mieszkańcy w Miłkowicach są kiepskie. Myślę że jeżeli zaczniemy działać na dwóch frontach szkoły w Rzymsku i szkoły w Dąbrowicy, to tych środków nie znajdziemy, a trudno jest środki pozyskać z zewnątrz na to żeby mieszkania komunalne remontować. Musimy liczyć tylko i wyłącznie na swój budżet, który na przyszły rok wcale nie jest jakiś rewelacyjny- wyjaśniał burmistrz.

Wszystko jednak na chwilę obecną jest w fazie planów, a przyszłość z całą pewnością może je zweryfikować.
Malanów: Zmiany w podatkach - głównie kosmetyczne
Malanów: Radni nie sprzeciwili się nocnej sprzedaż...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Sten w piątek, 27 listopada 2020 07:43

A co z remontem drogi z Dobrej do Piekar ?

A co z remontem drogi z Dobrej do Piekar ?
Gość - Tadek w piątek, 27 listopada 2020 10:33

W natepnej kadencji

W natepnej kadencji
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.