Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Samorząd rozpoczął IX kadencję. Cezary Madaj przewodniczy radzie

Dobra

W czwartek, 2 maja miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej w Dobrej, inaugurująca IX kadencję samorządu. Nowi radni i burmistrz złożyli także ślubowanie.

Obrady pierwszej sesji nowej kadencji odbywały się w obecności wielu zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. radny powiatowy Andrzej Fryt, czy były burmistrz Dobrej Andrzej Piątkowski. Nie zabrakło też przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń działających w gminie Dobra, jak również sołtysów.

Sesję rozpoczęto od wręczenia radnym przez Miejską Komisję Wyborczą w Dobrej zaświadczeń o wyborze. Przypomnijmy, że w skład rady IX kadencji wchodzą: Frątczak Mariusz, Górski Marek, Dzierdzicki Jan, Białek Przemysław, Rusin Dariusz, Rosiński Tomasz Paweł, Jasiak Anna, Fret Roman, Grzelak Alicja, Wiczewski Tomasz Dominik, Szymczak Mariusz Stanisław, Madaj Cezary, Kiejnich Marianna, Sekura Marcin Rafał oraz Jabłońska Anna. Najstarszym radnym tej kadencji jest Jan Dzierdzicki i to właśnie on zgodnie z przepisami rozpoczął prowadzenie obrad do czasu wyboru nowego przewodniczącego rady. Zaświadczenie o wyborcze otrzymał także burmistrz Tadeusz Gebler.
Zarówno radni, jak i burmistrz złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się dochować wierności prawu i działać ku pomyślności mieszkańców. Na ręce burmistrza przekazano także symboliczny bukiet kwiatów.

W swoim pierwszym w tej kadencji przemówieniu burmistrz Tadeusz Gebler podziękował Miejskiej Komisji Wyborczej na czele z przewodniczącą Joanną Krawczyk za sumienną i rzetelną pracę, którą wykonano podczas kwietniowych wyborów samorządowych. Burmistrz złożył też podziękowania dla księży z parafii położonych na terenie gminy Dobra, za mszę świętą w intencji nowej kadencji. W szczególny sposób Tadeusz Gebler podziękował radnym VIII kadencji, zastępcy burmistrza Przemysławowi Tomczakowi, pani skarbnik, sekretarzowi oraz kierownikom referatów, jednostek organizacyjnych, wszystkim pracownikom, sołtysom, ale też członkom stowarzyszeń i organizacji działających na terenie gminy Dobra. Słowa uznania burmistrz przekazał też swojemu poprzednikowi - Andrzejowi Piątkowskiemu.

- Pana obecność to dla mnie okazja aby podziękować panu za pracę, trud i serce poświęcone na rzecz rozwoju gminy Dobra. Dzisiaj z perspektywy czasu mogę śmiało ocenić, iż przejęte przeze mnie w 2018 roku samorząd był w dobrej kondycji, co umożliwiło nam jego dalszy rozwój. Wszystkie projekty rozpoczęte przez pana dokończyliśmy - podkreślał Tadeusz Gebler, składając podziękowania Andrzejowi Piątkowskiemu.

Burmistrz zaznaczył też, że każde wybory niosą nowe nadzieje i oczekiwania.

- Mieszkańcy wybierając radnych rady miejskiej oraz burmistrza wyrazili nadzieję na rozwiązanie konkretnych problemów, na osiągnięcie konkretnych celów i spełnienie konkretnych obietnic. Wierzę, że zaufanie, który obdarzyli państwa radnych wyborcy zaprocentuje w kolejnych latach wytężoną pracą na rzecz lokalnej społeczności i przyczyni się do dalszego rozwoju gminy Dobra. Mam nadzieję, że zaangażowanie i determinacja przyniosą zamierzone efekty. Życzę radnym wytrwałości we wprowadzaniu pozytywnych zmian w naszej małej ojczyźnie oraz wielu sukcesów i satysfakcji płynących z pracy w samorządzie - mówił burmistrz rozpoczynając nową kadencję.

Głos zabrał także Andrzej Piątkowski, który wcześniej przez trzy kadencje piastował zaszczytną funkcję burmistrza Dobrej.

- Życzę, żeby dopisywało zdrowie, żeby dobra współpraca trwała jak najdłużej, a notowania naszej gminy są bardzo wysokie nie tylko na szczeblu powiatu tureckiego, ale województwa i Polski. Niech ta passa utrzyma się jak najdłużej. Wszystkim, którzy obejmują funkcję radnych, sołtysów życzę, żeby ta praca dawała wielkie zadowolenie, bo cokolwiek dobrego wydarzy się dla naszej gminy, to będzie wszystkich sukces - mówił Andrzej Piątkowski.

Życzenia na nową kadencję przekazał też radny powiatowy Andrzej Fryt. Pierwszym zadaniem nowej rady był wybór przewodniczącego, którym jednogłośnie został Cezary Madaj.

- Będę starał się sumiennie i uczciwie wykonywać powierzone mi obowiązki, współpracować z całą radą i mieszkańcami na rzecz naszych małych ojczyzn, którymi są nasze sołectwa, miasto i gmina - mówił Cezary Madaj, gratulując radnym i burmistrzowi wyboru.

Podczas inauguracyjnej sesji radni zdecydowali też o składach komisji rady miejskiej.
 
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Dobra: Mieszkańcy wybrali sołtysów. Ponad połowa t...
Władysławów: Uczniowie uczcili 233 rocznicę uchwal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.