Dobra: Seniorzy będą mieć swój klub, dzięki pozyskanym środkom

Klub dla Seniorów w Dobrej

Gmina Dobra znalazła się wśród 243 samorządów z całego kraju, które otrzymały dotację na uruchomienie nowych domów i klubów dla seniorów.

W tym roku na budowę nowych domów i klubów dla seniorów oraz na utrzymanie tych już istniejących przeznaczono z rządowego programu Senior+ ponad 62 mln zł. Dzięki temu pieniądze trafią do 664 samorządów. Gminy do 4 stycznia mogły składać wnioski w otwartym konkursie tegorocznej edycji programu Senior+. Łącznie wpłynęło 706 ofert od samorządów. Gmina Dobra pozyskała z programu 119 936,00 zł. Dofinansowanie pozwoli na stworzenie Klubu Senior+ dla 30 uczestników.

Drugi moduł programu zakłada pozyskiwanie środków na zapewnienie funkcjonowania placówek już istniejących. W ramach tego zadania dofinansowanie w kwocie 33 720,00 zł pozyskała gmina miejska Turek.

Tuliszków: Umowa na modernizację linii sortowania ...
Zapraszamy na spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywate...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.