Dobra: Skromnie i symbolicznie upamiętnili odzyskanie niepodległości

11 listopada Dobra

Po 102 latach niebytu 11 listopada 1918 roku Polska powróciła na mapę świata. Tę ważną rocznicę uczczono w Dobrej podczas nabożeństwa. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości były jednak o wiele skromniejsze niż przed laty.

Zaledwie 50 osób mogło uczestniczyć w mszy świętej w intencji ojczyzny, którą odprawiono w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej, Nie było uroczystej akademii, którą każdego roku przygotowywała młodzież, ani też występu orkiestry dętej. Wszystko przez ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa.

Po nabożeństwie, w którym wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz przy pomniku złożono symboliczne wiązanki kwiatów. Dzień wcześniej chryzantemy od lokalnych producentów ozdobili pomniki, tablice, a także przydrożne kapliczki i krzyże oraz groby nieznanego żołnierza w gminie Dobra.

Tuliszków: Ruszyła zbiórka na nowy dach dla poszko...
Malanów: Święto Niepodległości 2020 – inne niż wsz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Saladyn w sobota, 14 listopada 2020 00:11

Szkoda, że świrusowy obłęd paraliżuje nam życie publiczne i obchody tak ważnych świąt.

Szkoda, że świrusowy obłęd paraliżuje nam życie publiczne i obchody tak ważnych świąt.
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.