Dobra: Sołtysi z gminy chcą stałych diet

Sesja Rady Miejskiej w Dobrej

O wynagrodzeniu sołtysów rozmawiano podczas sesji Rady Miejskiej w Dobrej, która odbyła się dzisiaj, tj. 28 stycznia. Temat podejmowany był już wielokrotnie, a podczas spotkania powrócił do niego Paweł Wszędybył.

Sołtysi z gminy Dobra w chwili obecnej otrzymują prowizje od zebranych podatków w zależności od wielkości sołectwa. Za udział w posiedzeniu sesji Rady Miejskiej otrzymują natomiast 150 zł. Od pewnego czasu podejmowane są jednak dyskusje o wprowadzeniu stałych diet.

-Burmistrz wspomniał o dietach dla sołtysów. Bardzo chciałbym, aby szanowna rada zajęła się tym problemem i wprowadziła stałe diety-mówił przewodniczący sołtysów Paweł Wszędybył.

Głos w sprawie zajął burmistrz Tadeusz Gebler, który przyznał, że kwestię wynagrodzenia należy uregulować, a temat ponownie zostanie podjęty po wyborach sołtysów.

-Ja w programie mówiłem o tym, iż o sołtysach należy pomyśleć i w sensowny sposób kwestię ich wynagrodzenia za pracę, którą wykonują uregulować. Do tej sprawy po wyborach sołtysów postaramy się wrócić i to z wysoką radą omówić. Postaramy się znaleźć taki konsensus, który będzie na tyle rozsądny, że będą wszyscy zadowoleni. Jest to w kręgu moich zainteresowań- mówił burmistrz.
 
Dobra: Na tomografię do Turku? Wszystko jest możli...
Dobra: "My ludzie, nie bydlaki"- czyli mieszkańcy ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Miron w wtorek, 02 kwietnia 2019 08:38

Czyli Panie Gebler, jakich sobie mieszkańcy wybiorą sołtysów to albo dostaną stałe diety albo nie? Czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... A właśnie chodzi o to, że mieszkańcy chcieliby wiedzieć na czym stoją...

Czyli Panie Gebler, jakich sobie mieszkańcy wybiorą sołtysów to albo dostaną stałe diety albo nie? Czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... A właśnie chodzi o to, że mieszkańcy chcieliby wiedzieć na czym stoją...
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.