Dobra: Sportowy dzień dla zdrowia i rozrywki

Festyn Dobra

Wyjątkowo dużą frekwencją cieszyło się wydarzenie w Dobrej. Ogrom atrakcji dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami oraz pyszne przekąski czekały na uczestników imprezy, która odbyła się w sobotę 11 września.

"Dzień Sportu na Orliku 2021" to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Właśnie w ramach niniejszego projektu na Orliku przy Hali Sportowej w Dobrej zorganizowano wiele sportowych atrakcji. Dzieci miały okazję wziąć udział w licznych konkursach. Wyścigi, zabawy z piłkami czy skoki w worku to tylko niektóre z nich. Nie zabrakło wydarzenia głównego, którym był mecz międzypokoleniowy w piłkę nożną.

W tym samym miejscu Burmistrz Miasta Dobra oraz Stowarzyszenie Aktywny Orlik zorganizowali festyn sportowo - profilaktyczny " Lato dla zdrowia z dala od używek". Wydarzenie dofinansowane było ze środków gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Gminy Dobra.

Atrakcji było wiele, a każdy uczestnik zabawy znalazł coś dla siebie. Dzieci bawiły się na dmuchanych placach zabaw oraz wyśmienicie spędziły czas podczas malowania buziek, plecenia warkoczyków czy szaleństwa przy proszkach holi. Oprócz tego chętni wzięli udział w wyścigu na bananach czy bumperballach. Nie zabrakło konkursów z cennymi nagrodami oraz pyszności z grilla.

W miłej atmosferze wszyscy przekonali się że sport to doskonały sposób na spędzenie czasu.


Gm. Turek: OSP Kowale Księże z nowym prezesem i za...
Piłka, tenis i karate - aktywny Narodowy Dzień Spo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.