Dobra: Tadeusz Gebler nowym burmistrzem. Andrzej Piątkowski z dumą i zadowoleniem odchodzi na emeryturę

Tadeusz Gebler i Andrzej Piątkowski

Uroczysta sesja inauguracyjna Rady Miejskiej w Dobrej odbyła się dzisiaj, tj. 23 listopada. Nowy burmistrz oraz radni złożyli uroczyste ślubowanie. Pożegnano również dotychczasowego burmistrza Andrzeja Piątkowskiego, który w poczuciu spełnienia i dumy ustąpił z dotychczas pełnionego stanowiska.

Współpraca i zgoda buduje
Burmistrz Dobrej podziękował osobom, które przyczyniły się do jego sukcesu oraz tym, którzy pracowali na rzecz samorządu w ostatniej kadencji. Szczególe wyrazu uznania skierował w stronę byłego już burmistrza Andrzeja Piątkowskiego oraz żony i rodziców.

-Poparcie, które uzyskałem, jako mandat zaufania od społeczeństwa nakłada na mnie ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność za losy naszej małej Ojczyzny. Dziękuję wyborcom za mandat zaufania, którym mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że razem podołamy temu zadaniu i będziemy zmieniać na lepsze naszą rzeczywistość i nie zawiedziemy waszego zaufania- mówił Tadeusz Gebler.

Burmistrz zapowiedział, że z jego strony kadencja będzie przebiegać w atmosferze dialogu i porozumienia. Zapowiedział on kontynuację i realizację tego, co ważne i strategiczne. A działania będą podejmowane w oparciu o dialog społeczny.

-Deklaruję, że będę zabiegał o ciągłe doskonalenie bazy oświatowej w oparciu o istniejącą sieć szkół oraz bazy kulturalnej w oparciu o Centrum Kultury w Dobrej. Należy także pozyskiwać i inwestować środki w bezpieczeństwo mieszkańców z dużym naciskiem na rozwój Ochotniczych Straży Pożarnych i Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy. Umacniać należy współpracę z policją w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Należy pozyskiwać i inwestować środki w infrastrukturę. Myślę tu o drogach, chodnikach, parkingach i oświetleniu publicznym. Rozwijać należy także działania całego społeczeństwa poczynając od potrzeb najmniejszych, jak tworzenie żłobka czy klubu malucha, a skończywszy na potrzebach seniorów- mówił Tadeusz Gebler.

Wspomniał również o współpracy z powiatem tureckim, a co za tym idzie rozwoju transportu publicznego. Inwestycja w fotowoltaikę, edukacja i aktywizacja społeczeństwa, skuteczne pozyskiwanie środków finansowych oraz korzystniejszy system wynagrodzeń dla sołtysów oraz sprostanie potrzebom rolników to tylko niektóre z założeń burmistrza Dobrej.

„W gminie Dobra jest dobrze…”
-Jakże cieszy się moje serce, kiedy patrzy na wysoką radę i wśród 15 radnych jest 8 absolwentów szkoły podstawowej w Dobrej. Jakże cieszy się moje serce kiedy przed chwilą złożył ślubowanie przyszły burmistrz, który również jest absolwentem szkoły w Dobrej. Dlatego z wielkim spokojem, z pewnością, że ta gmina nadal się będzie rozwijała, po ślubowaniu Pana Burmistrza przechodzę na emeryturę. Wielokrotnie podkreślam, że w swoim życiu miałem wielkie szczęście. Kiedy rozpoczynałem pracę samorządową spotkałem się z wielką życzliwością ludzką bo przecież bez tej normalnej życzliwości nie można funkcjonować. Przez trzy kadencje samorządu pragnę zapewnić wszystkich, że trzy rady miejskie, wszyscy kierownicy jednostek organizacyjnych to są ludzie apolityczni. Mam nadzieję, że kiedy opadnie już ten kurz powyborczy również w naszej gminie nie będzie żadnej polityki. Głęboko w to wierzę i jestem przekonany i tego całej radzie, panu burmistrzowi i wszystkim kierownikom jednostek z głębi serca życzę. W zgodzie, zrozumieniu można budować i można osiągać sukcesy- mówił ustępujący burmistrz.

Andrzej Piątkowski przedstawił po krótce największe osiągnięcia ostatniego czasu oraz podziękował kadrze, która nie boi się wyzwań i z uparciem dąży do realizacji założeń.

-W gminie Dobra jest dobrze i wierzę, że będzie jeszcze lepiej. I tego z głębi serca wszystkim bez wyjątku życzę. Życzę prawdziwej satysfakcji i radości, bo przecież ta satysfakcja i radość bardzo pomaga w podejmowaniu kolejnych wyzwań- mówił Andrzej Piątkowski.

Były już burmistrz otrzymał gromkie brawa i podziękowania od przedstawicieli jednostek oświatowych, instytucji oraz wszystkich współpracowników.

Wideo: Za nami Nocny Maraton Pływacki dla Dominika
Dobra: Tomasz Gil przewodniczącym rady. Członkowie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 18 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.