Dobra: To jest samowolka i państwo w państwie, czyli radny z sołtysem sprawdzali dlaczego śmieci drożeją

sesja Dobra

Radny Paweł Wszędybył i sołtys Przemysław Białek w poszukiwaniu przyczyny wzrostu opłat za śmieci wybrali się do źródeł, czyli do Orlego Stawu. Po wizycie, radny przedstawił władzom gminy swoje wnioski.

Podczas czwartkowej (5 grudnia) sesji rady gminy i miasta Dobra radny Paweł Wszędybył postanowił odnieść się do podwyżki opłat za śmieci. Wyjaśnił, że wraz z sołtysem Żeronic wybrali się do Orlego Stawu, aby wyjaśni dlaczego śmieci drożeją. Udało im się nawet porozmawiać z samym dyrektorem. Dyrektor miał tłumaczyć, że wzrost opłat generują podwyżki kosztów zużycia energii elektrycznej, sortowania smieci itp. Uwagę radnego zwrócił jednak fakt, że do wytwarzania prądu w Orlim Stawie służy przecież agregat, który jest sprawny.

- Dlaczego pan zwala na podwyżki prądu? - dopytywał radny. Paweł Wszędybył zauważył też, że Orli Staw inwestuje w maszyny. Zapytał zatem skąd są na to środki - usłyszał, że z zysków.

- Skąd te zyski? Bo podnoszą nam śmieci! Zwala się na Eko-Gab, a to nie prawda, to tylko odbiorca. Wszystkie gminy złożyły się na to, żeby Orli Staw powstał, a z moich odczuć widzę, że to samowolka, państwo w państwie - dodał radny Wszędybył i zapowiedział, że umówiona jest już kolejna wizyta w Orlim Stawie, aby dalej drążyć temat podwyżek za śmieci.
Dobra: Michał Janiszewski - piłkarski talent, któr...
Kawęczyn: Mieszkaniec gminy zabiera głos w sprawie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.