Dobra: Tradycyjnie smaczne i zdrowe mięso wieprzowe na zakończenie lata

Tradycyjnie smaczne i zdrowe mięso wieprzowe na zakończenie lata w Dobrej

Smakosze oraz osoby lubiące wspaniałą zabawę wzięły udział w pikniku, który odbył się w sobotę, 28 września przy Hali Sportowej w Dobrej. To pierwsza taka inicjatywa w powiecie. Dlaczego?

Po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia miłośnicy jedzenia mieli okazję skosztować wyjątkowych dań. Tego jeszcze w powiecie tureckim nie było bowiem uczestnicy imprezy nasycili się daniami z mięsa wieprzowego. Na talerzach pojawiły się smaczne, zdrowe oraz polskie dania takie, jak choćby kiełbaski, żeberka w sosie, karkówka, a nawet cały prosiak.
Nie obyło się bez konkursów, gier i zabaw dla dzieci. Najmłodsi mieli okazję wyszaleć się na dmuchańcach oraz wziąć udział w wielu animacjach. Przed publicznością wystąpili również lokalni artyści.

Emocji sportowych dostarczyły turnieje w tym zawody piłki nożnej. Podczas imprezy najlepszym wręczono upominki za udział w zabawie.

Oficjalnie wręczono nagrody za Wakacyjny Konkurs Recyklingowy. Zadaniem jego uczestników było zbieranie puszek. Najlepszy okazał się Michał Łakomicki, który zebrał ich 23 kilogramy. Drugie miejsce zajął Ksawery Szymczak- 18 kilogramów, a trzecie Michał Tomaszak oraz Kacper Szczepaniak- 15 kilogramów. Spośród tych, którzy wzięli udział w zbieraniu puszek wylosowano także osoby, które otrzymały nagrody rzeczowe.

Na zakończenie wydarzenia odbyła się zabawa taneczna na wyspie na zakończenie lata.

fot.M.JAC
Tuliszków: Sołtysi chcą uczestniczyć w obradach ko...
Szkolenie samurajów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.