Dobra: Transport Door-to-door rozpoczęty

Door to door

Od 1 kwietnia w naszej gminie rozpoczęliśmy realizację usług transportowych door to door (od drzwi do drzwi) w ramach projektu pn. "Usługi indywidualnego transportu door-to-door w Gminie Dobra", realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, skierowanego do pełnoletnich osób o ograniczonej mobilności.

Od kilku tygodni odbieramy zgłoszenia od osób, chcących skorzystać z tej wyjątkowej usługi. Nasi mieszkańcy najczęściej zgłaszają potrzebę przejazdu z miejsca zamieszkania do instytucji medycznych. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Podczas takiego kontaktu ustalamy potrzeby osoby zgłaszającej się do programu oraz wybieramy najdogodniejszy sposób zamawiania transportu.

Mieszkańcy z każdym dniem przekonują się do tej formy pomocy, a ci którzy już z niej skorzystali są zadowoleni. W dniu dzisiejszym z usługi skorzystały dwie osoby, które musiały dojechać do lekarza oraz na szczepienie. Wszystkim którzy ze względu na niepełnosprawność mają problemy z poruszaniem się zapewniamy pomoc asystenta, który pomoże w dotarciu do celu. Wystarczy odpowiednio wczesniej zgłosić taką potrzebę.

Transport można zamówić z dużym wyprzedzeniem. Jeśli mieszkaniec kwalifikujący się do skorzystania z usługi zna już terminy np. wizyty lekarskiej, wtedy może zarezerwować transport jak najwcześniej. Jeśli będziemy mieli w tym czasie wolny termin z pewnością go zabezpieczymy. Już teraz można składać zapotrzebowanie na maj czy czerwiec.

Zapraszamy do kontaktu w siedzibie Urzędu Miejskiego w Dobrej lub pod nr tel. 533 384 080.
W razie pytań nasz koordynator wyjaśni Państwu wszelkie wątpliwości.

Liczymy, że wspomniany transport będzie odebrany przez Państwa z dużym entuzjazmem i chociaż w części przyczyni się do polepszenia życia mieszkańców gminy Dobra, tym bardziej, że wspomniany transport podczas prawie dwuletniego projektu jest całkowicie bezpłatny.

Warto dodać, że na 261 samorządów w naszym województwie podobna usługa funkcjonuje tylko w 4 jednostkach.

źródło: dobra24.pl


Państwowa Inspekcja Sanitarna apeluje! Bądź odpowi...
Tuliszków: Pierwsze w gminie serce na nakrętki

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Turek24 w piątek, 09 kwietnia 2021 23:59

Kasa tylko dla swoich i posłusznych. Czy to o Tadku "na drogę w Szymanach – burmistrz z PSL współpracujący z PiS"

Kasa tylko dla swoich i posłusznych. Czy to o Tadku "na drogę w Szymanach – burmistrz z PSL współpracujący z PiS"
Gość - Dobra Zmiana w piątek, 02 kwietnia 2021 08:36

Czy Tadek z Dobrej jest członkiem PISu?

Czy Tadek z Dobrej jest członkiem PISu?
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.