Dobra, Turek i Tuliszków wśród najbardziej niebezpiecznych miast!

Policja

Bussines Insider na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego przygotował listę 10 najbardziej niebezpiecznych miejscowości w naszym kraju. Wśród nich na szóstej pozycji znalazły się Dobra, Turek i Tuliszków.

Bussines Insider wyliczył, że w polskich miastach w 2020 r. doszło do 641 zabójstw. To najwięcej od 2011 r. Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miast w kraju powstało na podstawie danych o wypadkach i przestępstwach pochodzących z zasobów Głównego Urzędu Statystycznego.

"Przejrzyste posegregowanie na kategorie i liczby przypadające na 1000 mieszkańców przygotował na podstawie danych GUS serwis Polskawliczbach.pl. Wybraliśmy z każdej kategorii czołówkę miast i stworzyliśmy ranking dotyczący bezpieczeństwa" - pisze Bussines Insider.

Na miejscu 6. zestawienia znalazły się Turek, Dobra oraz Tuliszków. Te trzy wielkopolskie miasta uplasowały się najwyżej, jeśli chodzi o przestępstwa o charakterze kryminalnym stwierdzone na 1 tys. mieszkańców. "Choć Turek, Dobra i Tuliszów są pod względem przestępstw kryminalnych najbardziej niebezpieczne, to pocieszające jest, że wykrywalność ich jest duża i sięga aż 96 proc." - zauważa Bussines Insider.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Wideo: Stand uper z Turku debiutuje materiałem w s...
Dobra: Nowe sale i winda - z myślą o rehabilitacji...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Ewa w niedziela, 26 marca 2023 08:43

Ta statystyka nie dziwi,skoro jedynym zajęciem policji w powiecie jest chowanie się po krzakach.
Policja robi "łapanki"na kierowców, a w tym czasie żule i inne mendy oddają mocz w centrum np.Dobrej,burdy, zaczepianie przechodniów.
Moim zdaniem policja w naszym powiecie to windykatorzy nie stróże prawa.
Miarodajne by było ile pieniędzy nasi policjanci zebrali w roku 2022 i porównać to z np.Powiatem Ostrowskim

Ta statystyka nie dziwi,skoro jedynym zajęciem policji w powiecie jest chowanie się po krzakach. Policja robi "łapanki"na kierowców, a w tym czasie żule i inne mendy oddają mocz w centrum np.Dobrej,burdy, zaczepianie przechodniów. Moim zdaniem policja w naszym powiecie to windykatorzy nie stróże prawa. Miarodajne by było ile pieniędzy nasi policjanci zebrali w roku 2022 i porównać to z np.Powiatem Ostrowskim
Gość - jaja w środa, 15 lutego 2023 12:58

Poseł nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców? No tak, w warszawie bezpieczniej:-)

Poseł nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców? No tak, w warszawie bezpieczniej:-)
Gość - Stefan w wtorek, 14 lutego 2023 18:34

Całe szczęście że dałem dyla z tej nory o nazwie Turek

Całe szczęście że dałem dyla z tej nory o nazwie Turek
Gość - Rufio w wtorek, 14 lutego 2023 12:32

Ale za to niema u nas piratów drogowych.

Ale za to niema u nas piratów drogowych.
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.