Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uczczone muzyką i poezją

Dobra

Od mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz społeczności lokalnej odprawionej w kościele pw.Narodzenia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się w Dobrej uroczystości związane z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło też artystycznych akcentów.

W polskiej tradycji dzień 3 maja jest dniem radosnego patriotycznego świętowania. Dniem celebrowania naszej polskiej Państwowości, której Konstytucja jest fundamentem.

Święto Narodowe obchodzone właśnie 3 maja skłania do refleksji nad znaczeniem takich słów jak wolność i odpowiedzialność. Właśnie o tym przypominano podczas patriotycznych uroczystości w Dobrej.

Po nabożeństwie przy tablicach okolicznościowych złożono symboliczne wiązanki kwiatów, a następnie artyści związani z gminą Dobra - Lena Ledoff i Przemysław Dąbrowski w dobrskim Centrum Kultury przedstawili program słowno-muzyczny „Chopin i Polska Poezja”.
 
Brudzew: 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Ma...
Mieszkańcy powiatu tureckiego uczcili święto Konst...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.