Dobra: Upamiętniono 103.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada Dobra

Uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. rozpoczęły się od wczesnych godzin rannych. O godzinie 10.00 Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler uczestniczył we mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku a następnie wspólnie z przewodniczącą Koła Sybiraków w Turku Anną Wronowską złożył kwiaty i znicze pod tablicami znajdującymi się na zewnątrz świątyni w Turku.

Następnie na hali sportowej w Dobrej odbył się turniej piłki nożnej dla młodzieży zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywny Orlik w Dobrej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Turku i Gminą Dobra. Dyplomy oraz medale za uczestnictwo w turnieju wręczył uczestnikom Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler wraz z zastępcą Przemysławem Tomczakiem.

O godzinie 17. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej z udziałem władz Samorządowych oraz Pocztów Sztandarowych, orkiestry Dętej OSP Dobra-Żeronice i chóru kościelnego została odprawiona Msza święta za Ojczyznę przez księdza kanonika Wojciecha Marciszewskiego. Podczas mszy niezwykle wymowną homilię wygłosił ksiądz prefekt Piotr Wolny.

Przemówienie z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości wygłosił również Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, który mówił o pracy dla Ojczyzny ponad podziałami, o szacunku dla drugiego człowieka i o tym, iż wolność i niepodległość musimy pielęgnować, bo nikt nam jej nie dał na zawsze.

Ostatnim punktem obchodów było złożenie kwiatów pod pomnikami i tablicami znajdującymi się na Skwerze Jana Pawła II w Dobrej i odegranie Mazurka Dąbrowskiego przez Orkiestrę Dętą OSP Dobra-Żeronice oraz znanych pieśni patriotycznych.

 źródło: Gmina i Miasto Dobra


Władysławów: Uroczysta akademia na 103.rocznicę od...
Przykona: Wyjątkowe święto niepodległości z otwarc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.